RDT wywalczył transfer, ale może zapomnieć o mundialu

Raul De Tomas
Raul De Tomas PressFocus

Raul De Tomas przez całe lato walczył o możliwość odejścia z Espanyolu. Ostatecznie tak skłócił się z władzami Espanyolu, że klub sprzedał go już we wrześniu. Napastnik ponownie trafi do Rayo Vallecano, ale grać będzie mógł dopiero w styczniu, po otwarciu okna transferowego. Brak gry wyklucza możliwość udziału Hiszpana w nadchodzących mistrzostwach świata.

  • Raul De Tomas liczył latem na transfer do silniejszego klubu. Espanyol nie otrzymał jednak satysfakcjonującej oferty
  • Hiszpan wszedł w konflikt z klubem i został odsunięty od gry
  • Ostatecznie RDT trafi do Rayo Vallecano, ale do stycznia nie będzie mógł grać. To przekreśla jego szanse na udział w mundialu w Katarze

RDT wraca do Rayo Vallecano

Wyjaśniła się kwestia przyszłości Raula De Tomasa. Hiszpan zanotował świetny miniony sezon w barwach Espanyolu, zadebiutował też w reprezentacji narodowej. Napastnik, znany z dużej pewności siebie, liczył na transfer do silniejszej drużyny. Pojawiły się nawet doniesienia o możliwym powrocie do Realu Madryt. Wychowanek Królewskich miałby zostać klasowym wsparciem dla Karima Benzemy.

Ostatecznie, jednak, Papużki nie otrzymały satysfakcjonującej oferty. RDT wszedł z kolei w konflikt z zarządem i nowym trenerem. Ten całkowicie odsunął go od składu. Ostatniego dnia okienka Espanyol zdołał też zakontraktować Martina Braithwaite’a, który zanotował udane wejście do drużyny. Strzelił już dla niej dwa gole. Sytuacja De Tomasa stawała się coraz bardziej skomplikowana tym bardziej, że późne negocjacje z Rayo Vallecano ostatecznie upadły.

Jak się jednak okazuje, oba kluby doszły do porozumienia, tyle że… niemal dwa tygodnie po zamknięciu okienka. Hiszpan podpisał pięcioletnią umowę, a Espanyol otrzyma za niego maksymalnie jedenaście milionów euro. 27-latek aż do końca roku skupi się na trenowaniu. Zadebiutować w barwach starej-nowej drużyny będzie mógł dopiero po otwarciu zimowego okna transferowego. W przeszłości napastnik reprezentował barwy Rayo w latach 2017-2019 i dał się poznać ze świetnej strony. Brak gry przez pół roku sprawia jednak, że Hiszpan może zapomnieć o powołaniu na nadchodzące Mistrzostwa Świata w Katarze, na co miał nie tylko wielkie nadzieje, ale i spore szanse.

De Tomas w minionym sezonie strzelił 17 bramek w 34 spotkaniach ligowych dla Papużek w ich pierwszym roku po powrocie do La Ligi.

Czytaj więcej: Lewy katem nawet jako dżoker, brazylijska samba Realu pozwala zapomnieć o Benzemie.

Athletic Bilbao
Rayo Vallecano
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 17. września 2022 20:34.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze