Real będzie oszczędzać Modricia. Chorwat ma zmiennika

Luka Modrić
Luka Modrić fot. ASInfo

Real Madryt nie zamierza przesadnie eksploatować w najbliższym sezonie Luki Modricia, który skończył właśnie 35 lat. Dziennikarze AS-u donoszą, że jego zmiennikiem ma być Martin Odegaard.

Czytaj dalej…

Wspomniany Odegaard wrócił do stolicy Hiszpanii po rocznym wypożyczeniu w Realu Sociedad. Młody gracz okrzepł, zdobył doświadczenie i zdaniem Zinedine’a Zidane’a oraz działaczy Królewskich nadszedł już czas, by dać mu większą szansę na Bernabeu.

Real zadowolony z Odegaarda

Zgodnie z planem, jaki mają w Madrycie, Odegaard nie będzie tylko zmiennikiem, który wchodzi z ławki rezerwowych. W meczach, gdy odpoczynek dostanie Luka Modrić, Norweg ma grać od pierwszej minuty. Nie jest przesądzone w ilu meczach wystąpi chorwacki playmaker, ale z pewnością liczba ta będzie znacznie mniejsza niż w ostatnich sezonach.

Początkowo zakładano, że Odegaard mógłby udać się na ponowne wypożyczenie do San Sebastian i na to liczyli właśnie działacze Realu Sociedad. Królewscy wycofali się już jednak z tego pomysłu. W ostatnim sezonie młody pomocnik zbierał naprawdę wysokie noty i strzelił siedem goli w La Liga.

Modrić zostanie w Realu?

Umowa Modricia z Realem Madryt jest ważna do lata 2021 roku. Na razie nie wiadomo czy Chorwat przedłuży swoją umowę. Media nie piszą o jakichkolwiek negocjacjach obu stron. Być może te zostaną zapoczątkowane w najbliższych miesiącach.

Były pomocnik Tottenhamu Hotspur przeniósł się do Madrytu w 2012 roku z Tottenhamu Hotspur.

Komentarze