Real Betis bliski porozumienia z kluczowym graczem

Nabil Fekir
Nabil Fekir Pressfocus

Real Betis od tygodni przygotowuje kontrakt, który ma podpisać Nabil Fekir. Francuz prawdopodobnie skorzysta z propozycji klubu.

  • Real Betis zintensyfikował prace nad przygotowaniem umowy dla swojego lidera
  • Nowy kontrakt zostanie zaproponowany Nabilowi Fekirowi
  • Francuz ma pozostać w Andaluzji na dodatkowe dwa lub trzy lata

Betis spokojny o przyszłość lidera

Koniec października i początek listopada był trudnym okresem dla Realu Betis, który przegrał trzy prestiżowe spotkania z rzędu. Stracił w nich dziewięć goli, a nie strzelił żadnego. Po przerwie reprezentacyjnej nastąpił jednak powrót do dobrej formy, którą na ogół w tym sezonie prezentują Andaluzyjczycy.

Jednym z głównych autorów sukcesów Realu Betis jest Nabil Fekir. Francuz w bieżącej kampanii rozegrał 17 meczów. Strzelił trzy gole i zaliczył trzy asysty. 28-latek ma olbrzymi wpływ na grę zespołu. Jest drugim najlepszym piłkarzem w klasyfikacji liczby kluczowych podań (34). Oddał także najwięcej strzałów zza szesnastki (21).

Formę i umiejętności Fekira doceniane są przez władze Realu Betis, które już kilka tygodni temu rozpoczęły rozmowy mające na celu przedstawienie Francuzowi nowej umowy. W ostatnim czasie prace sprawa stała się jeszcze bardziej zaawansowana. Aktualny kontrakt 28-latka obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku. Nowy miałby być ważny do 2025 lub 2026 roku.

Fekir piłkarzem Realu Betis jest od lipca 2019 roku. Hiszpański klub zapłacił za niego Lyonowi niespełna 20 milionów euro. Zdecydowanie były to dobrze wydane pieniądze. Francuz i jego bliscy dobrze zaaklimatyzowali się w Andaluzji, więc piłkarz prawdopodobnie pozostanie na dłużej w klubie.

Czytaj także: Real Madryt rezygnuje z hitowego transferu

Komentarze