Real Betis remisuje w Madrycie

Dobre, intensywne spotkanie zafundowali nam dziś piłkarze na Campo de Futbol de Vallecas w Madrycie. Ostatecznie drużyny Rayo Vallecano i Realu Betis podzieliły się punktami, zdobywając po jednym golu w ramach 29. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.

Początek spotkania zdecydowanie należał do gospodarzy. Ekipa z Madrytu mocno zaatakowała od pierwszego gwiazdka sędziego, a na szczególną pochwałę zasłużył Raul De Tomas, który dwukrotnie zagroził bramce gości. W obu przypadkach bramkarz Realu Betis zachował się jednak fantastycznie i wybronił jego strzały.

Ostatecznie pierwszą bramkę zobaczyliśmy w 34. minucie. Raul De Tomas znalazł sposób, aby pokonać golkipera z Sewilli, strzelając woleja w prawy dolny róg bramki. Zawodnik miał zresztą jeszcze kolejne okazje na podwyższenie rezultatu, ale do końca pierwszej cześć gry utrzymał się wynik 1:0.

Po zmianie stron gospodarze nie zaprzestali ataków, ale cały czas nie potrafili zdobyć gola. Druga bramka padła, ale jednak dla gości, którzy przetrwali oblężenie pod swoim polem karny, a następnie wyrównali na jeden do jednego. W 82. minucie na listę strzelców wpisał się Christian Tello, który pokonał Dimitrievskiego strzałem z lewej strony pola karnego. Na tym mecz się zakończył

Rayo Vallecano – Real Betis 1:1 (1:0)

1:0 De Tomas 34′