Bellerin w Barcelonie tylko na chwilę? Szykowany jest jego powrót do innego klubu La Ligi

Hector Bellerin
Hector Bellerin fot. PressFocus

W ostatnim dniu letniego okienka transferowego Hector Bellerin zamienił Arsenal na FC Barcelonę. Okazuje się, że jego przygoda z Camp Nou może być bardzo krótka, bowiem w przyszłym roku do walki o obrońcę wróci Real Betis.

  • Hector Bellerin w poprzednim sezonie przebywał na wypożyczeniu w Betisie
  • Władze klubu z Andaluzji stawiały sobie za cel ściągnięcie go ponownie tego lata
  • Prawy obrońca finalnie dołączył do FC Barcelony, choć w przyszłym roku znów może zmienić klub

Real Betis wyczekuje transferu Bellerina

Hector Bellerin ma za sobą bardzo udane wypożyczenie do Realu Betis. Po powrocie do Arsenalu jasne stało się, że nie ma on przyszłości w Londynie. Klub z Andaluzji niemal całe lato pracował nad ponownym ściągnięciem go do siebie, jednak ograniczenia w przepisach La Ligi zmusiły go do zrezygnowania z przeprowadzenia operacji. Tę sytuacją pod koniec okienka wykorzystała FC Barcelona, która zakontraktowała 27-latka i uzupełniła tym samym braki na prawej stronie defensywy.

Umowa Bellerina z “Dumą Katalonii” obowiązuje tylko przez najbliższy rok. Nie ulega wątpliwościom, że dla zespołu z Katalonii jest on wyłącznie opcją tymczasową, a w nadchodzących okienkach transferowych celem będzie ściągnięcie jakościowego zawodnika do wyjściowej jedenastki. W tym momencie pojawia się szansa dla Betisu, który w dalszym ciągu wyczekuje w swoich szeregach wychowanka Blaugrany.

Hiszpańskie media przekonują, że Betis wróci do tematu Bellerina w przyszłym roku. Może się więc okazać, że jego przygoda z Camp Nou potrwa bardzo krótko, a docelowym miejscem będzie właśnie Sevilla.

W poprzednim sezonie czterokrotny reprezentant Hiszpanii rozegrał łącznie 32 mecze i zaliczył pięć asyst.

Zobacz również:Barcelona ma szansę na uwolnienie się od Miralema Pjanicia

Komentarze