Real Betis wygrywa w Valladolid

Dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie odnieśli w niedzielny wieczór piłkarze Realu Betis, którzy w wyjazdowym meczu pokonali 2:0 Real Valladolid. Po tej wygranej awansowali na siódme miejsce w tabeli.

Real Betis na prowadzenie wyszedł w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Po dośrodkowaniu w pole karne, pojedynek z bramkarzem rywali wygrał Zouhair Feddal, który sprzed linii końcowej zgrał piłkę głową, a efektownym uderzeniem z przewrotki do siatki trafił Aissa Mandi.

W drugiej połowie wynik również długo nie ulegał zmianie. W 87. minucie goście przeprowadzili jednak świetny kontratak. Z prawej strony boiska z piłką przedarł się Sergio Canales, wpadł w pole karne, a następnie dograł ją do zupełnie niepilnowanego Joaquina, który z sześciu metrów trafił do siatki, ustalając tym samym wynik pojedynku.

Real Valladolid – Real Betis 0:2 (0:1)

0:1 Mandi 45+3′
0:2 Joaquin 87′