Real Betis wygrywa z Atletico!

Diego Simeone
Diego Simeone fot. Razvan Pasarica

Pierwszej ligowej porażki od września ubiegłego roku, a drugiej w obecnym sezonie doznali w niedzielę piłkarze Atletico Madryt. Drużyna Diego Simeone w wyjazdowym meczu uległą 0:1 Realowi Betis.

Pierwsza połowa spotkania na Estadio Benito Villamarin w Sewilli nie była wielkim widowiskiem. Brakowało przede wszystkim klarownych sytuacji do zdobycia gola. Obie drużyny grały bardzo ostrożnie. Efektem tego był brak goli do przerwy.

W drugiej połowie częściej do sytuacji strzeleckich dochodzili goście, ale niewiele z tego wynikało. Decydująca o losach rywalizacji sytuacja miała miejsce w 64. minucie. Wówczas prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy za zagranie piłki ręką przez Filipe Luisa.

Po kilku chwilach Real Betis był na prowadzeniu. Jana Oblaka pewnym uderzeniem z jedenastu metrów pokonał Sergio Canales. Atletico mogło bardzo szybko doprowadzić do wyrównania, ale piłka po strzale Antoine’a Griezmanna trafiła w obramowanie bramki.

Do końca spotkania gospodarze skutecznie bronili dostępu do własnej bramki i wynik meczu nie uległ już zmianie.

Real Betis Sewilla – Atletico Madryt 1:0 (0:0)

1:0 Canales (k.) 64′