Betis wykupił napastnika Realu Sociedad

Willian Jose
Willian Jose PressFocus

Real Betis zdecydował się na wykupienie Williana Jose z Realu Sociedad. Brazylijczyk przekonał do siebie trenera Pellegriniego w minionym sezonie. Verdiblancos zapłacą za napastnika nieco ponad dziesięć milionów euro.

  • Willian Jose spędził ostatni sezon na wypożyczeniu w Realu Betis
  • Brazylijczyk strzelił jedenaście i przekonał do siebie Manuela Pellegriniego
  • Verdiblancos zapłacą za napastnika nieco ponad dziesięć milionów euro, a sam zawodnik podpisze czteroletni kontrakt

Willian Jose na stałe w Sewilli

Real Betis wykorzystał klauzulę, w wyniku której wykupił na stałe Williana Jose. Brazylijczyk spędził ostatni sezon na wypożyczeniu w zespole Verdiblancos i pozostawił po sobie dobre wrażenie. Łącznie strzelił jedenaście bramek we wszystkich rozgrywkach i miał swój udział w wielkim triumfie zespołu z Sewilli w Pucharze Króla. Strzelił jedną z bramek w ćwierćfinale – swoją drogą, grając przeciwko “swojemu” Realowi Sociedad – a później w finale pewnie wykorzystał swoją jedenastkę w serii rzutów karnych. Łącznie wystąpił w 44 meczach swej drużyny, z czego 24 rozpoczynał w wyjściowym składzie.

Już pod koniec maja przedłużenie współpracy wydawało się niemal stuprocentowe. Pod znakiem zapytania stała jednak wysokość odstępnego. Pierwotnie Betis miał zapłacić Txuri-urdin 8,5 miliona euro. Ostatecznie kwota nieznacznie przekroczyła dziesięć milionów euro.

Niebawem Andaluzyjczycy poinformują też o dwóch kolejnych sfinalizowanych transakcjach. Na ostatniej prostej są bowiem rozmowy z Luizem Felipe i Luizem Henrique.

Komentarze