Real Betis z pierwszą wygraną

Pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie odnieśli w sobotni wieczór piłkarze Realu Betis, którzy przed własną publicznością pokonali 2:1 Leganes. Dla gości to trzecia porażka w trzecim spotkaniu.

Pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowym, ale sześć minut po przerwie na prowadzenie wyszło Leganes. Do siatki uderzeniem z kilku metrów trafił Martin Braithwaite, który dobił obronione przez Joela Roblesa uderzenie jednego ze swoich kolegów.

Na wyrównanie nie trzeba było długo czekać, bowiem w 54. minucie do siatki Leganes z kilku metrów trafił Lorenzo Moron. W 62. minucie Real Betis był już na prowadzeniu. Po płaskim zagraniu Sergio Canalesa z lewej strony, do piłki na siódmym metrze od bramki dopadł Nabil Fekir i pewnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi. Jak się okazało była to bramka na wagę zwycięstwa.

Real Betis – Leganes 2:1 (0:0)

0:1 Braithwaite 51′