Casemiro: Tak naprawdę nazywam się Casimiro

Casemiro
Casemiro fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

Pomocnik Realu Madryt Casemiro w jednym ze swoich ostatnich wywiadów ujawnił, że jego nazwisko jest pisane nieprawidłowo. Brazylijczyk w każdym razie wyjaśnił, dlaczego tak się stało.

Czytaj dalej…

Casemiro udzielił ciekawego wywiadu Diario Sport. W rozmowie z popularnym hiszpańskim dziennikiem sportowym piłkarz odniósł się tego, że tak naprawdę nazywa się Casimiro.

– Niewiele osób wie, że nazywam się Casimiro, ponieważ nazwisko mojej matki zapisuje się przez “i ”, a nie “e”. Skąd to się wzięło? Kiedyś, gdy grałem jeszcze w Brazylii, rozgrywałem mecz w Sao Paulo. Doszło do pomyłki i ludzie nazywali mnie wówczas Casemiro. Z racji tego, że rozegrałem dobre spotkanie, to zdecydowałem, że lepiej będzie, jak ludzie będą mnie nazywać Casemiro i tak już zostało – mówił pomocnik Królewskich.

Brazylijski zawodnik jest aktualnie jedną z kluczowych postaci w szeregach Realu. Jak na razie Casemiro w szeregach Los Blancos wystąpił łącznie w 179 spotkaniach ekipy ze stolicy Hiszpanii. W trakcie kampanii 2020/2021 brazylijski piłkarz zagrał w każdym z czterech ostatnich meczów Realu.

Casemiro trafił do teamu z Madrytu z Sao Paulo w 2013 roku. Z Realem zawodnik wygrał między innymi cztery razy Ligę Mistrzów, dwa mistrzostwa La Liga i raz Puchar Hiszpanii.

Komentarze