Real chce zatrzymać Benzemę. Później galaktyczny transfer

Karim Benzema
Karim Benzema Pressfocus

Real Madryt chce, aby Karim Benzema reprezentował ich barwy co najmniej do 2024 roku. Później klub chce dokonać hitowego transferu.

  • Karim Benzema ma jeszcze rok kontraktu z Realem Madryt
  • Klub chce zatrzymać Francuza minimum do 2024 roku
  • Wtedy na Santiago Bernabeu miałby trafić Erling Haaland

W Madrycie nie zapomnieli o młodej gwieździe

Real chciał tego lata pozyskać nową gwiazdę do ofensywy. Z dołączeniem do klubu łączeni byli Kylian Mbappe i Erling Haaland. Nie brakowało informacji, że Królewscy sięgną po ich obu podczas jego okna transferowego. Tymczasem żaden z nich nie trafi do Madrytu.

Mbappe na ostatniej prostej dał się przekonać do pozostanie w PSG, które zaoferowało mu astronomiczne pieniądze (100 milionów euro netto rocznej pensji). Francuz według niektórych zamknął sobie drzwi do wzmocnienia Realu za kilka lat. Takich opinii absolutnie nie ma w kontekście Haalanda.

Norweski snajper rzekomo był otwarty na transfer do Realu. Klub prosił jednak Norwega o to, aby wstrzymał się z opuszczeniem BVB do 2023 roku. Haaland nie chciał czekać i dołączył do Manchesteru City. W jego kontrakcie znalazła się jednak klauzula odstępnego, która aktywuje się w 2024 roku. Wówczas potencjalny kupiec musiałby zapłacić 150 milionów euro, aby pominąć negocjacje z Manchesterem City.

Królewscy są zainteresowani aktywowaniem klauzuli Haalanda za dwa lata. Liczą bowiem, że przez najbliższe dwa sezony na wysokim poziomie grać będzie posiadający jeszcze roczną umowę Karim Benzema. Real liczy, że przekona Francuza do gry w klubie minimum do 2024 roku. Po tym czasie miałby zaś zostać przeprowadzony transfer Haalanda.

Czytaj także: Trudna sytuacja pomocnika Realu Madryt

Komentarze