Real górą w Barcelonie

Casemiro
Casemiro fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

Real Madryt wygrał w ostatnim niedzielnym spotkaniu 32. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy z RCD Espanyolem. Tym samym stołeczny team objął prowadzenie w ligowej klasyfikacji.

Podopieczni Zinedine’a Zidane’a przystępowali do swojej potyczki świadomi tego, że w sobotę dwa punkty straciła FC Barcelona. Real tym samym stanął przed szansą objęcia prowadzenia w tabeli, ale zadanie na niedzielny wieczór nie było łatwe, bo gospodarze wciąż liczą na utrzymanie ligowego bytu.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji pierwsza groźna sytuacja miała miejsce dopiero w 36. minucie. Przed szansą zdobycia bramki stanął Karim Benzema. Francuski napastnik oddał mocny strzał, ale genialna interwencją wyróżnił się Diego Lopez, więc wciąż mieliśmy 0:0.

Tymczasem w 45. minucie na prowadzenie Real wyprowadził Casemiro. Brazylijczyk wykorzystał podanie od Benzemu, kierując piłkę do siatki z bliskiej odległości. Tym samym na przerwę do szatni w lepszych nastrojach udali się zawodnicy teamu z Madrytu.

Po zmianie stron żadnej z ekip nie udało się zmienić rezultatu. Real jednocześnie wygrał swój mecz 1:0, dzięki czemu w ligowej klasyfikacji legitymuje się bilansem 71 punktów. W kolejnej serii gier madrycka drużyna u siebie z Getafe, a Espanyol w delegacji zmierzy się z Realem Sociedad San Sebastian.