Real i Atletico powalczą o obrońcę Szachtara Donieck

Sime Vrsaljko kontuzji doznał w meczu z Realem Betis
Sime Vrsaljko kontuzji doznał w meczu z Realem Betis Pressfocus

W związku z wojną na Ukrainie, piłkarze otrzymali zgodę od FIFA na tymczasowe związane się z nowymi pracodawcami. Może to doprowadzić do wielu interesujących ruchów kadrowych w najbliższym czasie. Marca donosi, że Real Madryt i Atletico są zainteresowane młodym obrońcą Szachtara Donieck – Viniciusem Tobiasem.

  • W związku z sytuacją polityczną na Ukrainie i w Rosji zawodnicy z tamtejszych lig mogą tymczasowo odejść do innych klubów
  • Wielu piłkarzy zdecydowało się już na takie ruchy
  • Real i Atletico chciałyby na tej zasadzie pozyskać Viniciusa Tobiasa z Szachtara

Piłkarze uciekają z krajów objętych wojną

Dzięki decyzji podjętej przez działaczy piłkarskiej organizacji w poniedziałek, piłkarze z Rosji i Ukrainy mogą bez konsekwencji do czerwca zawiesić obowiązujące kontrakty. Dzięki temu nie będą oni zmuszeni do zawieszenia swoich karier – na Ukrainie z powodu stanu wojennego nie odbywają się wszelkie rozgrywki sportowe. Wiele europejskich klubów upatruje w tym swoich szans na pozyskanie za darmo wzmocnień.

Uwagę dwóch madryckich klubów przykuł prawy obrońca Szachtara Donieck – Vinicius Tobias. 18-latek zachwycał swoimi występami w tym sezonie, a jak twierdzi Marca, włodarze Królewskich przyglądali mu się już w zeszłym sezonie. Brazylijczyk w styczniu przeniósł się jednak do ukraińskiego klubu.

Real planował wykupić go z Internacionalu i umieścić w rezerwach klubu, by tam mógł się ogrywać. Podobny plan na defensora ma Atletico Madryt, choć w przypadku Rojiblancos mogłoby być mu prościej przebić się do pierwszego składu. Ma to związek z odejściem Kierana Trippiera i kontuzją Sime Vrsaljko. Na pozycji prawego obrońcy z koniecznością gra teraz Marcos LLorente, jednak nie jest zachwycony z nowej roli w zespole. Transfer Viniciusa Tobiasa mógłby ułatwić pracę Diego Simeone.

Czytaj też: Karuzela trenerska zakręciła się w Granadzie, Moreno stracił pracę

Komentarze