Real liderem La Liga

Sergio Ramos
Sergio Ramos fot. Grzegorz Wajda

Real Madryt pokonał w delegacji w spotkaniu 30. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy 2:1 Real Sociedad San Sebastian. Taki stan rzeczy sprawił, że ekipa z Kastylii zrównała się punktami z FC Barceloną.

Królewscy do swojej potyczki przystępowali z nadzieją na to, że uda im się po meczu wskoczyć na pozycję lidera rozgrywek. Madrycka ekipa do swojej potyczki podchodziła po wysokim zwycięstwie nad Valencią CF. Z kolei drużyna z Kraju Basków chciała zrehabilitować się za porażkę z Deportivo Alaves.

Podopieczni Zinedine’a Zidane’a w pierwszej połowie mieli jedną poważną sytuację na to, aby objąć prowadzenie. Vincius Junior w 43. minucie oddał mocny strzał z okolic narożnika pola karnego, ale na posterunku był golkiper gospodarzy, więc rezultat się nie zmienił.

Tymczasem tuż po zmianie stron nie popisał się Diego Llorente, który dopuścił się faulu na swoim rywalu we własnej “szesnastce”. Sędzia zawodów nie miał wątpliwości, że Realowi należał się rzut karny. Stały fragment gry na gola zamienił Sergio Ramos.

Z kolei w 72. minucie Real podwyższył swoje prowadzenie, chociaż w kontrowersyjnych okolicznościach. Bramkę zdobył Karim Benzema, który w opinii rywali przy przyjęciu piłki pomógł sobie ręką. Sędzia zweryfikował akcję przez system VAR, nie dopatrując się złamania przepisów, więc Francuz zaliczył swoje 17. trafienie w La Liga.

W końcówce gry co prawda gospodarze strzelili gola kontaktowego za sprawą Mikela Merino, ale to było wszystko, na co było stać team z Kraju Basków. Jednocześnie pełną pulę zainkasowali Królewscy, którzy przynajmniej do wtorku będą liderem rozgrywek.