Real ma dość Bale’a. Zrobi wszystko, by odszedł

Gareth Bale
Gareth Bale fot. Grzegorz Wajda

Real Madryt robi wszystko, by oddać Garetha Bale’a do innego klubu. Królewscy są gotowi pokryć połowę jego zarobków w przypadku wypożyczenia lub rozbić płatność za transfer na raty. Zinedine Zidane nie wyobraża sobie mieć Walijczyka ponownie w kadrze zespołu.

Czytaj dalej…

Mistrzowie Hiszpanii od dawien dawna nie mieli tak napiętej sytuacji z żadnym ze swoich piłkarzy. Tymczasem umowa Garetha Bale’a z Realem Madryt wygasa dopiero latem 2022 roku. Obie strony znalazły się więc w dość patowej sytuacji. Doszło już nawet do tego, że Królewscy byliby gotowi zaakceptować wypożyczenie Walijczyka i płacenie mu nadal połowy jego pensji. A jest ona niemała, bo Bale zarabia 650 tysięcy euro na tydzień.

Nikt nie chce Bale’a?

Problem w tym, że kluby wcale nie ustawiają się w kolejce po tego zawodnika. I to pomimo tego, że zdaniem angielskiego The Sun Królewscy byliby gotowi sprzedać go po promocyjnej cenie – zaledwie 22 milionów funtów. Bale’a łączono ostatnio z dwoma klubami: Tottenhamem, gdzie wcześniej grał i Manchesterem United. Angielscy działacze nie kwapią się jednak do składania ofert, dlatego Real Madryt zaczyna godzić się ze scenariuszem, iż niechciany piłkarz zostanie w stolicy Hiszpanii.

Sam Bale też nie zamierza wracać pod skrzydła Zinedine’a Zidane’a. Zagrał on w ostatnich meczach reprezentacji Walii, a po powrocie do klubu oznajmił, że zmaga się z urazem. Bale sam zaognia zresztą cały konflikt. Udzielił bowiem ostatnio wywiadu, w którym narzekał na swego pracodawcę.

Bale w ostrych słowach o Realu

– Moja przyszłość nie jest tak naprawdę w moich rękach. Wszystko zależy od Realu, a jeśli mam być szczery, to działacze tego klubu nie ułatwiają tej sprawy – przyznał. – To, co dzieje się w Madrycie nie wpływa jednak na mnie jako zawodnika. Wszyscy wiedzą z jaką pasją gram dla reprezentacji i jak kocham barwy narodowe. Czuję się na tych zgrupowaniach chciany i mile widziany – dodał.

Przypomnijmy, że walijski zawodnik był przed sezonem 2019/2020 bliski transferu do jednego z klubów z Chin – Jiangsu Suning. W ostatniej chwili weto nad finalizacją transakcji postawił Zinedine Zidane. To właśnie wtedy zaczął narastać konflikt między dwoma stronami. Wydaje się, że jest on już nie do zażegnania.

W trakcie minionego sezonu Gareth Bale rozegrał 20 meczów, w których strzelił trzy gole, notując też dwie asysty.

Komentarze