Karim Benzema
Karim Benzema fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

Real Madryt awansował na pozycję lidera!

Levante przegrało z Realem Madryt w meczu 5. kolejki La Liga. Bramki dla Królewskich zdobywali Vinicius Junior oraz Karim Benzema.

W pierwszej połowie spotkania dominującą drużyną był Real Madryt. Królewscy stwarzali sobie dużo okazji, ale zdołali oddać tylko jeden celny strzał.

Jedyne uderzenie w światło bramki w tej odsłonie meczu, było autorstwa Viniciusa. Młody skrzydłowy zamienił je na bramkę w 16. minucie. Real Madryt wykonywał wtedy rzut rożny, a odbita piłka trafiła pod nogi Brazylijczyka, który ładnie przymierzył i oddał techniczny strzał w kierunku dalszego słupka, nie pozostawiając Fernandezowi najmniejszych szans.

W 31. minucie gospodarze dosyć nieoczekiwanie byli blisko wyrównania, ale uderzenie głową Vukcevica trafiło jedynie w poprzeczkę.

Królewscy na początku drugiej połowy mieli parę dogodnych sytuacji, ale nieskuteczność piłkarzy sprawiła, że nie podwyższyli swojego prowadzenia. Po niewykorzystanych okazjach, za odrabianie strat zabrało się Levante, poddając Courtoisa parokrotnie próbom, z których Belg wychodził zwycięsko.

W 72. minucie Los Blancos zdobyli bramkę, ale sędzia po analizie VAR anulował im gola. Po tym wydarzeniu zawodnicy Levante ponownie spróbowali pokonał bramkarza Realu Madryt, ale belgijski golkiper zachował czyste konto do końca spotkania.

Gdy wydawało się, że to już koniec dzisiejszej rywalizacji, to w 95. minucie, wynik meczu na 0:2 ustalił Karim Benzema. Francuz wypuścił sobie piłkę i popędził na bramkę, znajdując się w sytuacji sam na sam, zwolnił nieco akcję i przełożył obrońcę, oddając po chwili mocny strzał na bramkę, a futbolówka po tym uderzeniu zatrzepotała w siatce.