Real Madryt blisko spełnienia życzenia Ancelottiego

Antonio Ruediger
Antonio Ruediger Pressfocus

Antonio Ruediger ma latem wzmocnić Real Madryt. Ewentualny transfer obrońcy Chelsea zostanie przeprowadzony na życzenie Carlo Ancelottiego.

  • W przyszłym sezonie Real Madryt może mieć trzech światowej klasy stoperów
  • Do Edera Militao i Davida Alaby ma dołączyć Antonio Ruediger
  • Porozumienie z Niemcem jest już blisko

Przyszły mistrz z mistrzowską defensywą

Cztery zdobyte punkty dzielą Real Madryt od wygrania mistrzostwa Hiszpanii. Królewscy tytuł wywalczą dzięki temu, że funkcjonowali świetnie jako całość. Nie bez znaczenia była między innymi szczelna defensywa. Ekipa Carlo Ancelottiego aktualnie jest na drugim miejscu w klasyfikacji drużyn, które straciły najmniej goli (29). Lepsza jest tylko Sevilla.

W Realu jest kilka pozycji do wzmocnienia. Pilną potrzebą nie jest natomiast środek obrony. Tymczasem Królewscy są blisko pozyskania nowego stopera. Wiele wskazuje na to, ze klub dojdzie do porozumienia z Antonio Ruedigerem. O jego pozyskanie zabiegał Carlo Ancelotti.

Defensor Chelsea chciał pozostać w Londynie. Niemiec nie dogadał się jednak z klubem w kwestii finansów. The Blues oferowali mu nawet 230 tysięcy funtów tygodniowo, a mimo to Ruediger postanowił nie przedłużać kontraktu. Z pewnością nie pomogło również to, że Chelsea za jakiś czas ma mieć nowego właściciela.

O niemieckiego obrońcę zabiegali inni giganci na czele z Manchesterem United, który oferował piłkarzowi lepsze zarobki. Ruediger wybrał jednak Real ze względu na lepszy projekt sportowy. W Madrycie zawodnik o miejsce w składzie będzie rywalizować z Davidem Alabą, czy Ederem Militao.

Czytaj także: Simeone chce napastnika. Atletico poznało cenę

Komentarze