Real Madryt blisko związania się z Davidem Alabą

La Liga
La Liga

Hiszpańska Marca donosi, że Real Madryt jest coraz bliżej pozyskania Davida Alaby z Bayernu Monachium. Przesądzone jest już podobno to, że defensor ten nie podpisze nowego kontraktu z bawarskim klubem.

David Alaba dawał Bayernowi czas do 1 grudnia, by rozmawiać na temat przedłużenia umowy. Nic takiego jednak nie miało miejsca, dlatego Austriak nosi się z zamiarem zmiany pracodawcy. Jako, że jego kontrakt wygasa już latem, w styczniu będzie mógł podpisać przedwstępną umowę z innym klubem.

Właśnie na taki obrót zdarzeń czeka Real Madryt, który zamierza pozyskać Davida Alabę bez sumy odstępnego. Królewscy mają co prawda konkurencję w postaci Paris Saint-Germain i Chelsea, ale sam Alaba jest podobno zdeterminowany, by zagrać w La Liga. To stawia Real w roli faworyta do jego podpisu.

Z powodu nie najlepszej sytuacji finansowej o Austriaka nie walczy podobno Barcelona. Real będzie miał zaoferować defensorowi umowę wartą co najmniej 10 milionów euro na sezon.

Alaba występuje w Bayernie Monachium od czerwca 2011 roku. Wcześniej grywał w Hoffenheim. Jest wychowankiem Austrii Wiedeń.

Komentarze