Druga szansa dla Bale’a? “Ancelotti jest wielkim trenerem”

Gareth Bale
Gareth Bale PressFocus

Gareth Bale z zadowoleniem przyjął informację o objęciu przez Carlo Ancelottiego posady szkoleniowca Realu Madryt. W związku z tym niewykluczone, że Walijczyk w przyszłym sezonie ponownie będzie występował w zespole Królewskich.

  • Carlo Ancelotti został nowym trenerem Realu Madryt. Na stanowisku tym zastąpił Zinedine’a Zidane’a
  • Gareth Bale z zadowoleniem przyjął informację o powrocie włoskiego szkoleniowca do Madrytu
  • Walijczyk latem wróci do Realu Madryt po zakończeniu wypożyczenia do Tottenhamu Hotspur

Dobra wiadomość dla Bale’a

Bale ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Tottenhamie Hotspur, po tym jak z jego usług zrezygnował Zinedine Zidane. Po zakończeniu rozgrywek Francuz podjął jednak decyzję o odejściu z klubu, który w jego miejsce postanowił zatrudnić Carlo Ancelottiego. To niewątpliwie bardzo dobra wiadomość dla 31-letniego piłkarza. To właśnie Ancelotti był tym trenerem, który w 2013 roku sprowadził Bale’a do Realu Madryt, a rok później wspólnie triumfowali w Lidze Mistrzów.

– Wiem, że Carlo Ancelotti jest wielkim trenerem. Bardzo dobrze się z nim dogaduję, praca z nim to był świetny czas – powiedział Bale w wywiadzie udzielonym Sky Sports. – Teraz wrócił do Real Madryt, za poza tym jest świetnym gościem. Spędziliśmy niesamowity czas w Realu Madryt i jestem pewien, że będzie niesamowity w prowadzeniu zespołu – dodał.

– Rozmawiałem z nim, kiedy graliśmy z Evertonem. Uściskaliśmy się i ucięliśmy miłą pogawędkę. Teraz jestem jednak skupiony na przygotowaniach i na tym, co się wydarzy na Mistrzostwach Europy. O tym będę myślał później – dodał reprezentant Walii.

Obecnie Bale przygotowuje się z reprezentacją Walii do udziału w Euro 2020. Do treningów z Realem Madryt powinien wrócić w połowie lipca, choć niektóre media sugerowały, że po zakończeniu Mistrzostw Europy może podjąć decyzję o zakończeniu kariery. Zatrudnienie przez Real Ancelottiego może jednak skłonić zawodnika do ponownego spróbowania swoich sił w Realu.

Czytaj również: Ważny powrót do Realu Madryt potwierdzony

Komentarze