Real Madryt goni lokalnego rywala

Karim Benzema
Karim Benzema PressFocus

Real Madryt wygrał w La Lidze z Valencią CF 2:0 (2:0). Obecnie gospodarze są na drugim miejscu w tabeli. Królewscy tracą pięć punktów do Atletico Madryt. Trzeba jednak zauważyć, że Real ma dwa mecze rozegrane więcej od Los Colchoneros. Natomiast Valencia CF aktualnie zajmuje 12. lokatę.

Gospodarze przystępowali do tego niedzielnego spotkania podbudowani dwoma ostatnimi zwycięstwami. Piłkarze ze stolicy Hiszpanii byli faworytami również tego starcia. Szczególnie że goście słabo spisują się w spotkaniach wyjazdowych.

Madrytczycy wyszli na prowadzenie w 12. minucie, kiedy to na uderzenie zdecydował się Karim Benzema. Francuz precyzyjnie przymierzył zza pola karnego i było 1:0 dla aktualnych mistrzów Hiszpanii. Druga bramka padła na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy. Lukas Vazquez przytomnie wycofał do Toniego Kroosa, a Niemiec nie zastanawiał się ani chwili i zanotował drugie trafienie dla Realu Madryt.

W 53. minucie kontaktowego gola próbował zdobyć Maxi Gomez. Zawodnik gości celnie uderzył z dystansu, ale dobrze w bramce gospodarzy spisał się Thibaut Courtois. Kilka minut potem gola zdobył Ferland Mendy. Po chwili to trafienie zostało jednak anulowane. Sędzia skorzystał bowiem z wideoweryfikacji i nie uznał bramki z powodu spalonego.

Ostatecznie wynik tego niedzielnego starcia już nie uległ zmianie i gospodarze pokonali rywali z Walencji 2:0. Co czeka oba kluby w najbliższej kolejce? Piłkarze ze stolicy Hiszpanii zagrają na wyjeździe z Realem Valladolid. Natomiast Valencia CF podejmie u siebie Celtę Vigo.