Real Madryt kontynuuje pościg o mistrzostwo, Eibar odprawione

Marco Asensio
Marco Asensio Pressfocus

Real Madryt pokonał Eibar 2:0 (1:0) w meczu 29. kolejki La Liga. Królewscy triumfowali po bramkach Marco Asensio i Karima Benzemy. Dzięki kompletowi zmniejszają stratę do Barcelony i Atletico Madryt i dają jasny sygnał, że wciąż aspirują do zdobycia mistrzostwa.

Rywalem Realu Madryt w 29. kolejce La Liga był przedostatni w tabeli Eibar. Nie dziwi więc fakt, że Królewscy byli stawiani w roli faworyta. Zinedine Zidane postanowił wystawić nieco eksperymentalny skład. Już od pierwszych minut Los Blancos zagrażali rywalom. Zaledwie kilka chwil po rozpoczęciu widowiska okazję sam na sam zmarnował Benzema, a w 21. minucie uderzenie Marco Asensio z rzutu wolnego obiło poprzeczkę.

W 37. minucie Asensio zdobył bardzo efektywnego gola, ale sędzia po analizie VAR dopatrzył się spalonego. Hiszpan chwilę później zdobył bramkę, która tym razem nie naruszała przepisów. Otrzymał podanie w pole karne od Casemiro i w sytuacji sam na sam, uderzeniem na dalszy słupek pokonał Dmitrovicia.

W drugiej połowie przebieg meczu był bardzo podobny do tego, co mogliśmy oglądać przed przerwą. Królewscy w dalszym ciągu atakowali bramkę rywala, a Eibar skupiało się tylko na bronieniu. W 73. minucie Vinicius wykonał elastico i zmylił przeciwnika, znajdując sobie miejsce na dośrodkowanie. Centrę Brazylijczyka wykończył niezawodny Benzema, który ustalił końcowy wynik na 2:0. Real Madryt wyprzedził w tabeli Barcelonę, a do Atletico traci tylko trzy punkty, dlatego Królewscy wciąż liczą się w walce o tytuł.