Real Madryt ma jasne stanowisko ws. Isco

Isco
Isco Pressfocus

Isco w ostatnich latach nie spełniał oczekiwań sportowych. Wobec tego Real Madryt podtrzymuje swoją decyzję o sprzedaży Hiszpana, by ten nie odszedł za darmo w przyszłym roku.

  • Tego lata może zakończyć się trwająca osiem lat przygoda Isco w Realu Madryt
  • Wicemistrzowie Hiszpanii nie chcą, by 29-latek odszedł za darmo w przyszłym roku
  • Królewscy zamierzają sprzedać Hiszpana

Real otwarty na rozstanie z Isco

Przygoda Isco z Realem Madryt trwa już osiem lat. Hiszpan trafił do Królewskich latem 2013 roku z Malagi za 30 milionów euro. Jego pobyt na Santiago Bernabeu trudno ocenić jednoznacznie. 29-latek miał bowiem wiele dobrych momentów. W samej La Lidze rozegrał sporo ponad 200 spotkań. Strzelił w nich 36 goli i zaliczył 43 asysty.

Ostatnie lata dla Isco nie są jednak udane. 29-latek regularnie rozczarowywał swoją formą sportową, W efekcie wypadł z reprezentacji Hiszpanii. W minionej kampanii rozegrał tylko nieco ponad 1000 minut.

Trwające letnie okno transferowe jest idealnym momentem na rozstanie dla obu stron. Kontrakt Isco wygasa bowiem 30 czerwca 2022 roku. Królewscy nie zamierzają dopuścić scenariusza, w którym Hiszpan odchodzi z zespołu za darmo. Chcą by zawodnik opuścił Santiago Bernabeu na zasadzie transferu gotówkowego. Problemem jest jednak brak oficjalnych ofert. Pojawiają się natomiast pogłoski o zainteresowaniu Milanu, czy Napoli.

AS informuje, że Isco rozumie swoją obecną sytuację i zgadza się na opuszczenie stolicy Hiszpanii. Jeżeli tak się jednak nie stanie, podejmie rękawicę i będzie walczył o miejsce w wyjściowym składzie. Zawodnik ma bowiem dobre relacje z Carlo Ancelottim.

Czytaj także: Gwiazda Realu nie wróci do treningów, ma koronawirusa

Komentarze