Real Madryt mistrzem Hiszpanii!

Radość zawodników Realu Madryt
Radość zawodników Realu Madryt fot. Grzegorz Wajda

Real Madryt, dzięki wygranej z Villarrealem, w meczu 37. kolejki La Liga, zdobywa po dwóch sezonach przerwy mistrzostwo Hiszpanii. Dla Królewskich jest to już 34. raz, kiedy wygrywają ligę hiszpańską. Trofeum zapewnili Karim Benzema, który ustrzelił w dzisiejszym spotkaniu dublet.

Real Madryt, zgodnie z przewidywaniami, zdominował pierwszą połowę spotkania. Królewscy skonstruowali dużo składnych akcji, z których to cztery zakończyły się oddaniem celnego strzału. Wystarczyło to jednak, aby objąć prowadzenie jeszcze w pierwszej odsłonie meczu.

W 29. minucie do bramki trafił niezawodny w tym sezonie Karim Benzema. Wtedy to Villarreal stracił w środkowej strefie boiska piłkę która momentalnie została posłana do Modricia. Chorwat po przebiegnięciu z futbolówką kilku metrów podał do Benzemy. Francuz znajdując się oko w oko z bramkarzem zdobył bramkę, umieszczając piłkę między nogami Asenjo.

Los Blancos nieco zmniejszyli tempo w drugiej połowie i dlatego była ona znacznie bardziej wyrównana. Pierwszego gola zdobyli w niej Królewscy. W 77. minucie sędzia podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł Karim Benzema, który umieścił piłkę w siatce. Wprawdzie bramkarz wyczuł intencję strzelca, ale uderzenie było na tyle precyzyjne, że Asenjo nie zdołał sięgnąć futbolówki.

W 84. minucie meczu, goście zdobyli bramkę kontaktową. Wtedy to Mario Gaspar zdecydował się na dośrodkowanie piłki w pole karne z dosyć dużej odległości. Do piłki doskoczył Iborra, który strzałem głową z okolic jedenastego metra, umieścił piłkę odbitą od słupka w bramce.

W piątej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców na chwilę wpisał się Marco Asensio. Hiszpan po doskonałym rajdzie Viniciusa umieścił piłkę do pustej bramki. Sędzia jednak po analizie VAR, anulował tego gola i mecz zakończył się wynikiem 2:1.