Real Madryt nie wyklucza, że Zidane jeszcze wróci

Zinedine Zidane
Zinedine Zidane PressFocus

Marca przedstawiła na swoich łamach kulisy rozstania Realu Madryt z Zinedine’em Zidane’em. Dziennikarze sugerują, że Francuz będzie mógł w przyszłości wrócić na Santiago Bernabeu. Pomiędzy nim a prezydentem Florentino Perezem nie ma dużej niezgody.

  • Po nieudanym sezonie 2020/2021 Zidane podjął decyzję o rozstaniu się z Realem Madryt.
  • Królewscy zakończyli rozgrywki La Liga na drugiej pozycji i nie awansowali do finału Ligi Mistrzów.
  • Nie wiadomo jeszcze kto zostanie nowym trenerem Realu Madryt. Klub prowadzi poszukiwania nowego szkoleniowca.

Zinedine Zidane rozstał się z Królewskimi po raz trzeci od 2001 roku. Najpierw uczynił to raz jako piłkarz, a potem dwukrotnie, gdy był już trenerem. Kończący się sezon nie ułożył się dla Realu Madryt udanie. Drużyna przegrała rozgrywki La Liga i odpadła po rywalizacji z Chelsea z Ligi Mistrzów. Francuz nie miał już tak dobrego wpływu na drużynę jak wcześniej.

Kluczowe dla przyszłości Zidane’a w Madrycie okazało się spotkanie z Florentino Perezem, do którego doszło przed meczem ligowym z Athletikiem Bilbao. Jak donosi Marca, panowie odbyli półgodzinną rozmowę w hotelu.

Spotkanie to miało oczyścić atmosferę. Obie strony, pomimo niełatwych relacji, rozstały się ostatecznie w zgodzie. Zinedine Zidane, jak donoszą dziennikarze, nie zamknął tym samym za sobą drzwi i będzie mógł w przyszłości myśleć o powrocie do Realu Madryt. Na razie skupi się na innych wyzwaniach. Tymczasem Królewscy rozpoczną nowe rozgrywki z innym szkoleniowcem. Jego nazwisko nie zostało jeszcze ogłoszone.

Czytaj także: Problemy zdrowotne Ronalda Koemana? Trener dementuje

Komentarze