Real wycenił swojego pomocnika

Marco Asensio
Marco Asensio Pressfocus

Marco Asensio od czasu wyleczenia kontuzji znów jest ważnym zawodnikiem Realu Madryt. Hiszpan regularnie strzela bramki, jednak klub byłby skłonny sprzedać go. To scenariusz, w przypadku jeśli pomocnik nie zdecyduje się przedłużyć umowy. Real Madryt oczekiwałby za 26-latka kwoty rzędu 50 milionów euro.

  • Marco Asensio jest w tym sezonie ważnym piłkarzem Realu Madryt
  • Kontrakt zawodnika wygasa w czerwcu 2023 roku, a klub chciałby go przedłużyć
  • Jeśli Asensio się nie zdecyduje zostanie latem sprzedany
  • Królewscy oczekują z Hiszpana kwoty rzędu 50 milionów euro

Każdy piłkarz ma swoją cenę

W związku z nieustającymi problemami fizycznymi Garetha Bale’a i Edena Hazarda, do podstawowego składu Realu Madryt wskoczył Marco Asensio. Hiszpan zbiera w tym sezonie dobre recenzje, a w lidze strzelił już siedem bramek, co jest już na ten moment jego najlepszym wynikiem w karierze. Klub chciałby przedłużyć z nim umowę, ale do porozumienia jest jeszcze daleko.

W przypadku braku przedłużenia kontraktu, który wygasa wraz z końcem czerwca 2023 roku, Królewscy byliby skłonni sprzedać Asensio. Hiszpańskie media podają, że oferta dla pomocnika opiewa na 4.5 miliona euro pensji brutto. W innych europejskich klubach Hiszpan mógłby liczyć na wyższe zarobki. Portal ABC donosi, że zespoły z Premier League są gotowe zaoferować Hiszpanowi pensję na poziomie 7 mln euro za sezon. Asensio jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji.

Jeśli skrzydłowy nie zdecyduje się na przedłużenie umowy, najprawdopodobniej zostanie latem sprzedany. Real satysfakcjonowałaby oferta rzędu 50 milionów euro. Asensio w obecnym sezonie w 28 meczach zanotował dziewięć bramek i jedną asystę. 

Czytaj też: Holenderski następca Busquetsa? Barca obserwuje piłkarza Ajaksu

Komentarze