Real Madryt odrobił trzy punkty do Atletico

Casemiro
Casemiro fot. PressFocus

Real Madryt w ostatnim sobotnim meczu 24. kolejki ligi hiszpańskiej pokonał 1:0 (0:0) Real Valladolid. Jedynego gola strzelił Casemiro. Z kolei jedenaste czyste konto w sezonie zachował Thibaut Curtois.

Real Madryt do sobotniej batalii z przedostatnim zespołem w tabeli ligi hiszpańskiej przystępował z celem nie tylko wygrania czwartego z rzędu spotkania, ale także zmniejszenia dystansu d Atletico Madryt, które potknęło się z Levante. Dla Królewskich potyczka z Realem Valladolid była jednocześnie ostatnim testem przed starciem w Lidze Mistrzów przeciwko Atalancie.

Podopieczni Zinedine’a Zidane’a w pierwszej odsłonie na początku oddali inicjatywę rywalem. Następstwem tego było to, że kilka razy sprawdzany był Thibaut Curtois. Belg został zmuszony do wysiłku między innymi w siódmej minucie. Celny strzał oddał Saidy Janko, ale bramkarz madryckiej ekipy nie dał się zaskoczyć.

Tymczasem w 23. minucie piłkę do siatki skierował Mariano Diaz. Ostatecznie jednak gol napastnik Los Blancos nie został uznany, gdyż zawodnik madrytczyków był na pozycji spalonej. Jednocześnie na przerwę oba zespoły udały się z bezbramkowym remisem.

Los Blancos gonią lidera

W drugiej połowie stołeczny team zdołał w końcu zdobyć upragnioną bramkę. Casemiro w 65. minucie strzelił gola po uderzeniu głową, wykorzystując dośrodkowanie Toniego Kroosa. W kolejnych fragmentach rywalizacji tempo znacznie spadło. Gości skupili się na chronieniu wyniku i to im się udało.

Królewscy zaliczyli w sobotni wieczór 16. zwycięstwo w sezonie, dzięki czemu legitymują się dorobkiem 52 punktów na koncie. Z kolei 11. porażkę w trakcie trwającej kampanii zaliczył zespół Sergio. W kolejnej serii gier ekipa z Madrytu zmierzy się z Realem Sociedad, a Real Valladolid z Celtą Vigo.