Real ostrzega Marco Asensio

Marco Asensio
Marco Asensio PressFocus

Real Madryt ostrzega Marco Asensio, że jeśli nie zdecyduje się podpisać nowego kontraktu do 30 czerwca to latem zostanie sprzedany. Królewscy nie chcą dopuścić do sytuacji, aby zawodnik mógł w przyszłym sezonie sam zdecydować o swojej przyszłości i odejść za darmo.

  • Real sprzeda Asensio, jeśli Hiszpan nie przedłuży umowy
  • Królewscy nie chcą stracić swojego gracza za darmo
  • Hiszpan oczekuje większych zarobków

Hiszpan oczekuje większego wynagrodzenia

26-latek ma ważny kontrakt do czerwca 2023 roku. Jeśli nie podpisze nowej umowy z Realem to od stycznia przyszłego roku nowego pracodawcy będzie mógł szukać na własną rękę. Mówi się, że w takiej sytuacji zarówno Arsenal, jak i Liverpool byliby chętni na zakontraktowanie Hiszpana. Takiego planu nie przewiduje Real Madryt, który chce mieć wpływ na dalsze losy zawodnika lub ewentualnie zarobić na jego sprzedaży.

Hiszpańskie media donoszą, że Królewscy chcą zatrzymać Asensio i już zaoferowali mu nowy kontrakt. Hiszpan miałby zarabiać tyle samo, jednak miałby okazję otrzymać dodatkowe 1.5 mln euro w bonusach. Takie rozwiązanie nie do końca przekonuje samego piłkarza, który oczekuje podwyżki podstawowej kwoty. Jest trzecim najlepszym strzelcem w zespole za Benzemą i Viniciusem, dlatego chciałby być bardziej doceniony za wkład w sukcesy drużyny.

Mimo to Real nie jest chętny, aby spełnić oczekiwania Asensio. Zdaniem hiszpańskich dziennikarzy, jeśli gracz Królewskich do końca czerwca nie zdecyduje się podpisać nowej umowy to zostanie sprzedany. Priorytetem jest zatrzymanie go Madrycie, jednak Los Blancos nie będą mieli problemu, jeśli zajdzie potrzeba jego sprzedaży.

Ekipa z Madrytu liczy na powodzenie w transferach Kyliana Mbappe oraz Erlinga Haalanda, dlatego sprzedaż Asensio odciążyłaby klubowy budżet. Ale to nie jedyny zawodnik, który latem może opuścić Santiago Bernabeu. Królewscy planują wietrzenie szatni, a z klubem pożegnać ma się między innymi Bale, Hazard czy Luka Jović.

Zobacz również: Atletico wytypowało nowego prawego obrońcę

Komentarze