Real pewny zatrzymania swoich pomocników

Toni Kroos i Luka Modrić
Toni Kroos i Luka Modrić fot. PressFocus

W obozie Realu Madryt panuje spory optymizm dotyczący dogadania się o przedłużenia wygasających kontraktów z Tonim Kroosem oraz Luką Modriciem – donosi Cadena SER.

  • Po sezonie wygasają kontrakty Luki Modricia i Toniego Kroosa
  • Poważne wątpliwości budzi przyszłość Niemca, który rozważa zakończenie kariery
  • Real Madryt jest pewny, że uda się kontynuować współpracę z pomocnikami

Optymizm w obozie Królewskich

Real Madryt mierzy się ze sporym problemem. Po sezonie wygasają kontrakty wielu piłkarzom, w tym dwóm liderom środka pola. Luka Modrić od pewnego czasu regularnie przedłuża swoją umowę z Królewskimi o rok, dlatego w jego przypadku panuje spory optymizm.

Niepewność powoduje natomiast sytuacja Toniego Kroosa. Nie decydował się on dotychczas na żadne wiążące deklaracje, gdyż daje sobie czas do końca sezonu. Niemiec chce sprawdzić na własnej skórze, czy w dalszym ciągu będzie w stanie grać na najwyższym europejskim poziomie. Nie chce bowiem zostawać w drużynie, której nie mógłby zagwarantować pełni swoich umiejętności.

Kroos od dawna zaznaczał, że zamierza zakończyć swoją karierę w Madrycie. Jeśli nie przedłuży wygasającej umowy – wówczas odwiesi buty na kołku. Biorąc pod uwagę jego obecną dyspozycję, trudno spodziewać się, aby już teraz zdecydował się przejść na emeryturę.

Wszystko wskazuje na to, że niemiecki pomocnik swoją decyzję podejmie po nowym roku. W obozie Realu Madryt panuje spory optymizm. Cadena SER donosi, że zarówno Modrić, jak i Kroos wydają się być nastawieni do pozostania na Santiago Bernabeu.

Chorwat rozegrał w tym sezonie szesnaście spotkań, w których strzelił cztery bramki. Kroos pojawił się na boisku siedemnaście razy.

Zobacz również: Atletico prowadzi negocjacje z pomocnikiem Manchesteru City

Komentarze