Real Madryt pogratulował Ronaldo rekordu

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. PressFocus

Cristiano Ronaldo we wtorek popisał się kolejnymi dwoma trafieniami w karierze. Portugalczyk zdobył dwie bramki dla Juventusu w spotkaniu 1/8 finału Pucharu Włoch przeciwko Interowi Mediolan. Tym samym zawodnik Starej Damy ma już na swoim koncie 763. gole, wyprzedzając pod względem zdobytych bramek Josefa Biscana i Pele. To skłoniło Real Madryt do wysłania wiadomości z gratulacjami do piłkarza.

Crisitiano Ronaldo otrzymał oficjalne gratulacje od swojego byłego klubu. “Najlepszy strzelec w historii naszego klubu, a teraz jeszcze najlepszy strzelec w światowej piłce nożnej. Gratulacje, Cristiano.” – brzmi wiadomość opublikowana przez Real na Twitterze.

Wyczyn Ronaldo podważany

Godne uwagi jest jednak to, co pojawiło się na łamach Football Italia. Dotyczy to toczącego się sporu na temat dokładnych liczbowych danych ze strzelonymi golami przez Biscana i Pele. Czeska federacja piłkarska przekonuje, że ten pierwszy zdobył 821 bramek, a nie 759, co zostało przekazane. Z kolei Brazylijczyk ma mieć na swoim koncie 1283 trafienia.

Tymczasem w przypadku CR7 sytuacja wygląda tak, że Portugalczyk strzelił łącznie 450 goli w 438 meczach w Realu Madryt w latach 2009-2018. Z kolei w koszulce Juve zanotował 87 goli w 112 występach.

Ronaldo ma też na swoim koncie 292 występy w Manchesterze United, gdzie strzelił 118 goli. Tymczasem w Sportingu Clube de Portugal piłkarz zanotował pięć trafień w 31 występach. W reprezentacji Portugalii wpisywał się natomiast na listę strzelców 102 razy w 170 meczach.

Komentarze