Real Madryt pokonuje Eibar!

Sergio Ramos
Sergio Ramos fot. Grzegorz Wajda

Real Madryt, głównie dzięki bardzo dobrej pierwszej połowie, pokonuje Eibar 3:1 w meczu 28. kolejki La Liga. Utrzymują oni tym samym dwupunktową stratę do lidera – FC Barcelony. Pierwsza połowa była bardzo dobra w wykonaniu zawodników Realu Madryt, natomiast w drugiej to Eibar stwarzał sobie więcej sytuacji.

Królewscy bardzo szybko objęli prowadzenie w tym spotkaniu. Na listę strzelców jako pierwszy wpisał się Toni Kroos. Niemiec kapitalnym technicznym strzałem z okolicy szesnastego metra pokonał bramkarza Eibaru i otworzył wynik spotkania.

W 30. minucie Real Madryt wyprowadził bardzo ładną akcję. Benzema znalazł podaniem Edena Hazarda, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Belg dostrzegł jednak Sergio Ramosa i po podaniu mu piłki, Hiszpan z dużą pewnością umieścił ją do pustej bramki, podwyższając wynik spotkania.

W 37. minucie Królewscy zdobyli jeszcze jedną bramkę. Jej autorem był Marcelo. Brazylijczyk, po strzale Hazarda i nieudanym wybiciu obrońcy, dopadł do piłki. Uderzył futbolówkę mocnym strzałem w kierunku dalszego słupka i zmusił Dmitrovicia do ponownego wyciągania piłki z siatki.

W drugiej połowie lepiej spisywał się zespół Eibaru, który stworzył sobie więcej sytuacji bramkowych i oddał więcej celnych strzałów. Ich próby przyniosły oczekiwany efekt w postaci zdobytej bramki.

W 60. minucie piłkarze Eibaru odzyskali nadzieję na wyrównanie. Wtedy to dość kuriozalną bramkę zdobył Bigas. Piłka po rzucie rożnym dotarła do De Blasisa. Argentyńczyk oddał strzał z woleja, a futbolówka odbiła się od pleców Bigasa, tuż przed interweniującym Courtois. Zdezorientowany Belg został zmuszony do kapitulacji. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:1.