Real Madryt poległ w Walencji!

Sergio Ramos
Sergio Ramos fot. Grzegorz Wajda

Sensacją zakończyła się sobotnia rywalizacja w 25. kolejce La Liga. Drugiej porażki w tym sezonie doznał Real Madryt, który na wyjeździe uległ 0:1 Levante. Tym samym Królewscy stracili pierwsze miejsce w ligowej tabeli na rzecz Barcelony.

Inicjatywa od pierwszej minuty należała do podopiecznych Zinedine’a Zidane’a, który pierwszą groźniejszą sytuację stworzyli w 11. minucie. Z obroną uderzenia Benzemy nie miał jednak problemów Aitor Fernandez.

Bramkarz gospodarzy popełnił błąd w 17. minucie po rzucie rożnym i bliski jego wykorzystania był Casemiro. Piłka po uderzeniu głową Brazylijczyka nieznacznie jednak minęła bramkę.

Na kolejny godny odnotowania strzał trzeba było poczekać do 43. minuty. Wówczas na uderzenie z dystansu zdecydował się Luka Modrić, ale golkiper Levante nie dał się zaskoczyć i sparował je na rzut rożny.

Druga połowa mogła rozpocząć się dobrze dla Levante, ale trzy minuty po wznowieniu gry niecelnie uderzył Enis Bardhi. W 53. minucie na prowadzenie powinien wyjść natomiast Real. Po długim podaniu z głębi pola, w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Eden Hazard, ale nie najlepiej opanował piłkę i naciskany przez wracających obrońców nie zdołał trafić do siatki.

Królewscy nie potrafili znaleźć sposobu na objęcie prowadzenia, znaleźli go natomiast piłkarze Levante, którzy w 79. minucie zaskoczyli defensywę faworyzowanych gości. Po długim podaniu Nikoli Vukcevicia z głębi pola, na uderzenie z lewej strony pola karnego zdecydował się Jose Luis Morales, czym kompletnie zaskoczył Courtois.

Do końca spotkania Levante skutecznie broniło już dostępu do własnej bramki i sensacja stała się faktem.

UD Levante – Real Madryt 1:0 (0:0)

1:0 Morales 79′