Real Madryt pomógł Ukraińcom: przekazał milion euro na akcję humanitarną

Piłkarze Realu Madryt
Piłkarze Realu Madryt fot. PressFocus

Real Madryt według informacji Diario AS przeznaczył milion euro na zaspokojenie potrzeb społeczności z Ukrainy po tym, jak ich kraj został zaatakowany przez Rosję. Przedstawiciele Los Blancos zrobili to w ramach akcji: “Wszyscy z Ukrainą”.

  • Real Madryt zaangażował się w pomoc ukraińskiej społeczności
  • Przedstawiciel La Liga podjął decyzję o przekazaniu solidnego zastrzyku finansowego Ukrainie
  • Diario Sport podaje, że klub z Madrytu pomoże naszym wschodnim sąsiadom kwotą miliona euro

Real Madryt z pięknym gestem

Real Madryt nie tylko koncentruje się na płaszczyźnie sportowej, ale dostrzega również palące problemy życia codziennego, które mają aktualnie miejsce. Fundacja hiszpańskiego klubu ściśle współpracuje z międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi.

Darowizna w postaci miliona euro ze strony Realu Madryt zostanie przekazana między innymi Czerwonemu Krzyżowi, czy UNHCR. Hiszpański klub jednocześnie przyczyni się do przyjęcia ukraińskich uchodźców. Ponadto podaruje 13 tysięcy sztuk odzieży i sprzętu sportowego.

Przypomnijmy, że agresja Rosji na Ukrainę trwa już ponad 20 dni, co poważnie zakłóciło świat piłki nożnej. Wpłynęło to również na oddziaływanie globalnej geopolityki. Zenit Sankt Petersburg został między innymi pozbawiony finału Ligi Mistrzów. Ostatecznie mecz odbędzie się we Francji.

Rosja ogólnie zawieszono przez FIFA i UEFA, co skutkuje, że zespoły piłkarskie z tego kraju nie mogą brać udziałem w międzynarodowych rozgrywkach.

Czytaj więcej: Real Madryt ma oczywisty plan względem Viniciusa Juniora

Komentarze