Real Madryt ponownie zaufa Brahimowi Diazowi?

Brahim Diaz
Brahim Diaz PressFocus

Odejście Marco Asensio z Realu Madryt wydaje się nieuniknione, co sprawia, że „Królewscy” szukają ewentualnego następcy skrzydłowego. Wybór może paść na Brahima Diaza, który mógłby zabezpieczyć kilka pozycji.

  • Odejście Asensio skłania Real do sondowania rynku
  • Madrycki klub zapewnił sobie opcję odkupu Brahima
  • Filigranowy pomocnik obecnie gra w Milanie

„Los Blancos” szukają następcy Marco Asensio

Związek Asensio z Realem powoli się kończy i wygląda na to, że podczas najbliższego letniego okienka transferowego Marco odejdzie za darmo (wygasający kontrakt) do klubu, w którym będzie mógł liczyć na regularne występy. To skłania drużynę z Madrytu do poszukiwania ewentualnego następcy skrzydłowego. Jednym z nazwisk pojawiających się w mediach jest Brahim Diaz.

Mierzący 171 cm wzrostu ofensywny pomocnik obecnie przebywa na wypożyczeniu z Realu Madryt do AC Milanu. „Rossoneri” posiadają opcję wykupu Brahima za około 22 mln euro, ale „Królewscy” z kolei zapewnili sobie możliwość odkupu Diaza za 30 mln euro. Jednokrotny reprezentant Hiszpanii nieraz zachwycał na San Siro, choć często był nieregularny, nie zawsze będąc w najlepszej dyspozycji.

Brahim Diaz w koszulce Milanu rozegrał 86 meczów, w których dwunastokrotnie wpisywał się na listę strzelców i dziewięć razy asystował kolegom. Jest wyceniany na 18 milionów euro.

Czytaj więcej: Wschodząca gwiazda wybierze Real nad kluby Premier League

Komentarze