Real Madryt pożegnał Casemiro. “Byłeś wzorem każdego dnia”

Casemiro
Casemiro Pressfocus

Casemiro wygrał 18 trofeów reprezentując Real Madryt. Mistrz Hiszpanii pożegnał Brazylijczyka przed jego transferem do Manchesteru United.

  • Real Madryt pożegnał się z Casemiro
  • Brazylijczyk to klubowa legenda
  • Piłkarza pożegnał prezydent klubu Florentino Perez

Real Madryt rozstaje się z legendą

Sześć milionów euro zapłacił Real Madryt za Casemiro. Była to jedna z najlepszych transakcji w historii Królewskich, którzy przez wiele lat mieli mnóstwo pożytku z Brazylijczyka. Defensywny pomocnik pomógł drużynie z Madrytu wygrać 18 trofeów, w tym pięć razy Ligę Mistrzów. Casemiro zapracował na status legendy w klubie, który opuszcza teraz za 60 milionów funtów plus bonusy. Piłkarza pożegnał dzisiaj prezydent mistrza Hiszpanii.

Drogi Casemiro, w tych latach byłeś wzorem każdego dnia i byłeś nim także w momencie pożegnania. Dlatego i także z powodu hojności, jaką zawsze obdarzałeś Real Madryt, zdobyłeś prawo do zdecydowania o swojej przyszłości, a my musimy uszanować tę decyzję – powiedział Florentino Perez.

Jesteś dumą dla mnie jako prezesa i również dla naszych kibiców. Dzisiaj rozpoczynasz nowy etap w klubie-przyjacielu, jakim jest Manchester United. To legendarny klub i jeden z najważniejszych w historii futbolu. Gdziekolwiek będziesz, będziesz wielkim ambasadorem Realu Madryt. Tutaj zdobyłeś wszystko i dzisiaj poza imponującymi osiągnięciami zabierasz ze sobą także uznanie i szacunek wszystkich madridistas, którzy będą cię wspominać jako legendę Realu Madryt – rzekł szef madryckiego klubu.

Zawsze będziesz jednym z nas i będziesz częścią tej rodziny. Przeżyliśmy razem cudowną historię. Mam nadzieję, że kiedy tu wrócisz, będziemy mogli razem wspominać ten wyjątkowy czas. Dziękuję, drogi Case. Wiedz, że cię kochamy. Chcę, żebyś wiedział, że Real Madryt był, jest i zawsze będzie twoim domem. Dziękuję za pomoc w uczynieniu Realu Madryt jeszcze większym – tak prezydent Realu podziękował Casemiro za jego pobyt na Santiago Bernabeu.

Czytaj także: Barcelona planuje odejścia. Będą też transfery do klubu

Komentarze