Paco Gento nie żyje. Real Madryt pożegnał legendę Santiago Bernabeu

Paco Gento (po prawej)
Paco Gento (po prawej) Pressfocus

Francisco “Paco” Gento zmarł w wieku 88-lat. Były piłkarz i honorowy prezydent Realu Madryt rozegrał w koszulce Królewskich 600 spotkań. Klub złożył kondolencje rodzinie i udostępnił kilka pamiętnych momentów z udziałem Hiszpana na oficjalnym profilu w social mediach.

  • Francisco “Paco” Gento odszedł w wieku 88-lat
  • Hiszpan w 2016 r. został honorowym prezydentem Realu Madryt
  • Zdecydowaną część swojej kariery piłkarskiej spędził w ekipie Królewskich, z którą odniósł wiele sukcesów

Francisco “Paco” Gento zapamiętany jako legenda Realu Madryt

Sukcesy Realu Madryt w latach 50. i 60. w dużej mierze opierały się na dokonaniach Francisco “Paco” Gento. Skrzydłowy spędził w stolicy 18 sezonów. Przez ten czas rozegrał 600 spotkań, w których zdobył 142 gole. Co więcej, do dziś jest samodzielnym rekordzistą pod względem zdobytych mistrzostw Hiszpanii (12) czy Pucharów Europy (6). Wszystkiego dokonał w koszulce Królewskich, dlatego w 2016 r. został honorowym prezydentem klubu.

“Paco” w kadrze narodowej rozegrał 43 mecze i wystąpił na dwóch mundialach – 1962 i 1966. Po zakończeniu kariery był trenerem młodzieżowych drużyn Realu Madryt. Później pracował jeszcze w Castellon, Palencii i Granadzie.

Aktualni gracze Los Blancos wtorkowy trening rozpoczęli od minuty ciszy. Zapewne w najbliższym spotkaniu na Santiago Bernabeu nastąpi pożegnanie legendy w asyście kibiców przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

Czytaj więcej: Imponujące osiągnięcie Modricia w Realu Madryt

Komentarze