Real Madryt przedłużył kontrakt ze swoim obrońcą!

Dani Carvajal
Dani Carvajal PressFocus

Real Madryt poinformował o przedłużeniu kontraktu z Danim Carvajalem. Prawy obrońca pozostanie w stolicy Hiszpanii przez kolejne cztery sezony.

  • Real Madryt tego lata pożegnał się już z dwoma obrońcami: Sergio Ramosem i Raphaelem Varane’em
  • By uniknąć sytuacji podobnej do tej związanej z Francuzem, klub zabezpieczył się i przedłużył kontrakt z Danim Carvajalem
  • W ostatnich latach Hiszpan miał wielkie problemy zdrowotne, ale Królewscy pokładają w nim zaufanie

Dani Carvajal w Realu Madryt do 2025 roku!

Real Madryt poinformował o przedłużeniu kontraktu z Danim Carvajalem. Negocjacje trwały dość długo, ale przebiegały w atmosferze przekonania o ostatecznym dojściu do porozumienia. Wychowanek Królewskich podpisał umowę wiążącą go z klubem do 2025 roku. Jak donosi AS, obrońca był bardzo wyrozumiały w kwestii finansowej; rozumie, że Real przechodzi przez trudny moment.

Prolongata umowy pozwoli Los Blancos uniknąć sytuacji, z którą musieli się mierzyć w przypadku Raphaela Varane’a. Francuz był związany z klubem do 2022 roku i odmawiał podpisania nowej umowy. Tym samym rekordowi mistrzowie La Ligi mieli do wyboru albo sprzedać go tego lata za zaniżoną cenę – co też zrobili – albo pozwolić mu za rok odejść za darmo.

Przedłużenie kontraktu z Carvajalem zamyka też proces negocjacji z zawodnikami, którym kończy się umowa w 2022 roku. W klubie pozostają jeszcze trzej tacy gracze. Gareth Bale i Marcelo pozostaną w Madrycie i oczekuje się, że za rok odejdą za darmo. Jeśli zaś chodzi o Isco, Królewscy chętnie przyjmą za niego ofertę. Tyle, że na ten moment nikt nie zgłosił się z konkretną propozycją.

Carvajal jest wychowankiem Realu Madryt. Występuje w tym klubie przez całą karierę, wyłączając kluczowy sezon 2012/2013, który spędził w Bayerze Leverkusen. Tam nastąpiła eksplozja jego talentu. Po powrocie do Hiszpanii z miejsca stał się podstawowym prawym obrońcą. W ostatnich latach Carvajal miewa jednak regularne problemy ze zdrowiem. W wyniku kontuzji rozegrał w zeszłym sezonie zaledwie piętnaście spotkań we wszystkich rozgrywkach. Nie pojechał także na Euro 2020 z reprezentacją Hiszpanii.

Zobacz również: Laporta opuści sparingi Barcelony, by przypilnować sprawy Messiego.

Komentarze