Mistrz był myślami w Paryżu. Bernabeu pożegnało dwóch graczy

Marcelo
Marcelo Pressfocus

Mecz Real Madryt – Real Betis zakończył się bezbramkowym remisem. Z madrycką publicznością pożegnali się Marcelo i Isco, którzy opuszczają klub.

  • Real Madryt mecz z Betisem potraktował jako sparing przed finałem Ligi Mistrzów w Paryżu z Liverpoolem
  • W Madrycie zabrakło goli
  • Z publicznością pożegnali się Marcelo i Isco

Bez goli w Madrycie

W piątkowy wieczór na Estadio Santiago Bernabéu rywalizowały drużyny, które mogą zaliczyć sezon 2021/2022 do udanych. Real Madryt (mistrz Hiszpanii) podejmował u siebie Real Betis (triumfator Pucharu Króla). Piłkarze obu klubu wykonali wzajemnie szpaler, a następnie rozpoczęły ostatni ligowy mecz w bieżącej kampanii.

Dla Królewskich piątkowa potyczka była ostatnim sprawdzianem przed finałem Ligi Mistrzów z Liverpoolem (28.05.2022). Carlo Ancelotti wystawił zatem galowy skład. Mistrz Hiszpanii nie grał jednak z pełną mobilizacją. Betisowi też daleko było do optymalnej formy. Wyrównana, ale niezbyt emocjonująca pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron Real był lepszą i bardziej aktywną drużyną. Królewscy nie chcieli zawieść swoich kibiców, więc próbowali sięgnąć po pełną pulę. Wygrana nie była jednak priorytetem gospodarzy. Na boisku pojawili się zatem odchodzący w czerwcu z klubu Marcelo i Isco. Obaj zostali ciepło przywitani przez publiczność. Takie otrzymał również Joaquin. 40-latek tym samym na poziomie La Ligi ma 600 występów. Hiszpan mógł uczcić jubileusz, ale zmarnował szansę, których Betis nie miał wiele. Finalnie w Madrycie zostało 0:0.

Komentarze