Real Madryt wykorzystał błędy i powiększył przewagę

Karim Benzema
Karim Benzema PressFocus

W ostatnim meczu 28. kolejki La Liga Real Madryt pokonał 3:0 na wyjeździe Real Madryt i umocnił się na prowadzeniu w ligowej tabeli.

Królewscy wypunktowali przeciwnika

Real Madryt w poniedziałkowy wieczór stanął przed szansą umocnienia się na prowadzeniu w ligowej tabeli, po tym jak kolejne punkty w tym sezonie straciła Sevilla. Królewscy przed pojedynkiem z Realem Mallorca mogli również nieco odetchnąć, bowiem mieli kilka dni wolnego od wyczerpującego pojedynku z Paris Saint-Germain w Lidze Mistrzów.

Mecz od początku toczył się pod dyktando Królewskich, którzy jednak w pierwszej połowie nie byli w stanie zaskoczyć defensywy i bramkarza gospodarzy. W efekcie na przerwę obie drużyny schodziły przy bezbramkowym wyniku.

W drugiej połowie odsłonie Carlo Ancelottiego zagrała przede wszystkim skutecznie. Wynik meczu w 56. minucie otworzył Vinicius Junior, który wykorzystał sytuację sam na sam po dograniu Karima Benzemy.

W 77. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla gości za nieprzepisowe jego zdaniem zagranie Pablo Maffeo. Z jedenastu metrów piłkę w bramce umieścił Benzema. Pięć minut później francuski napastnik po raz drugi wpisał się na listę strzelców, tym razem popisując się świetnym uderzeniem głową po dośrodkowaniu Marcelo z lewego skrzydła.

Dla Realu Madryt była to czwarta ligowa wygrana z rzędu. Dzięki niej Królewscy powiększyli już do dziesięciu punktów przewagę na drugą w tabeli Sevillą.