Real Madryt spróbuje pozyskać Cancelo?

Joao Cancelo
Joao Cancelo PressFocus

Nie od dziś wiadomo, że Real Madryt w przyszłości będzie musiał sprowadzić nowego prawego obrońcę, bo Dani Carvajal nie ma realnego konkurenta. Jednym z celów “Królewskich” jest Joao Cancelo.

  • Cancelo znajduje się na radarze Realu Madryt
  • Transfer Portugalczyka nie byłby łatwy do zrealizowania
  • Prawy obrońca miałby rywalizować z Carvajalem

Joao Cancelo skusi się na podjęcie nowego wyzwania?

Jak podaje hiszpański dziennik “AS”, Real Madryt interesuje się dwoma zawodnikami Manchesteru City. Do Erlinga Haalanda monitorowanego przez “Królewskich” od kilkunastu miesięcy dołączył Joao Cancelo. Sprowadzenie tego pierwszego prawdopodobnie będzie możliwe dopiero przed startem sezonu 2024/2025, kiedy to aktywuje się klauzula Norwega opiewająca na około 200 mln euro.

“Los Blancos” podobno uważają, że z kolei pozyskanie Cancelo będzie możliwe już podczas najbliższego letniego okienka transferowego. Prawy defensor skończy wówczas 29 lat i jego wyciągnięcie może być dużo łatwiejsze. Sam piłkarz na pewno rozważyłby ofertę od tak wielkiego klubu, jakim bez wątpienia jest Real Madryt.

Carlo Ancelotti bardzo docenia umiejętności Portugalczyka, który dodatkowo może występować również na lewej stronie boiska. Optymistycznie mówi się, że “Los Blancos” są w stanie wyciągnąć Cancelo z Manchesteru City za 40-50 mln euro, ale wydaje się, że ta kwota musiałaby być znacznie wyższa.

37-krotny reprezentant Portugalii jest zawodnikiem drużyny “The Citizens” od 2019 roku, kiedy to trafił na Etihad Stadium za 65 mln euro z Juventusu. W przeszłości boczny defensor występował już na murawach La Ligi – w barwach Valencii. Portal “Transfermarkt” wycenia Joao Cancelo na 65 mln euro.

Czytaj więcej: Zubimendi przedłuży umowę z Realem Sociedad

Komentarze