Real Madryt straci kapitana?

Sergio Ramos
Sergio Ramos Pressfocus

W Hiszpanii oprócz sagi związanej z kontraktem Lionela Messiego, media żyją również sprawą Sergio Ramosa. Żywej legendzie Królewskich obowiązujący kontrakt wygasa już w czerwcu. Odnowienie umowy nadal stoi w miejscu, jednak dłuższa stagnacja w tym przypadku może oznaczać samobója.

Styczeń powoli dobiega końca. Tymczasem wciąż nie przełomu na linii Madryt – Ramos w kwestii przedłużenia obecnego kontraktu. 34-latek zgodnie z orzeczeniem FIFA może zacząć negocjacje z innymi klubami. Dotychczas najbardziej o udziały hiszpańskiego obrońcy zabiegało Paris Saint Germain, które oferuje 15 milinów euro za sezon.

Sergio nie chce obniżki

Saga z Luką Modricem została dopiero zakończona. Ze względu na kryzys wywołany pandemią koranowirusa, Chorwat zaakceptował 10-procentową obniżkę wynagrodzenia. Sam klub zaproponował wszystkim graczom pierwszego zespołu w piłce nożnej i koszykówce minimalne cięcia w pensji. Los Blancos złożyli podobną propozycję Ramosowi, żądając, aby obrońca zmniejszył swoje roczne dochody z 12 mln euro do 10,8.

Nowa polityka klubu

Real Madryt pozostaje zaangażowany w wewnętrzną politykę klubową, polegającą na odnowieniu umów z piłkarzami powyżej 30 roku życia na jeden sezon, a obecny kapitan zespołu (który skończy 35 lat w marcu) domaga się dwuletniej kadencji, co w jego przypadku jest zrozumiałe. Należy wposmnieć, że Sergio Ramos pozostaje wierny swojej wizji zakończenia kariery w Madrycie. Dotychczas Królewscy powoływali się na ograniczenia finansowe związane z pandemią jako część swojego procesu decyzyjnego, ponieważ w najbliższej przyszłości Florentino Pérez chce pozyskać świeżą i młodą krew, aby zastąpić starzejący się skład.

Ikona sukcesów

Prawdziwy Madritista, z którym Los Blancos zawsze czują się lepiej w defensywie i częściej sięgają po komplet punktów, na pewno chciałby zakończyć karierę w murach odnowionego Santiago Bernabeu. 34-latek w Madrycie jest od 15 lat. W barwach Realu zdążył zdobyć wszystko, jednak fani Królewskich nie chcą kończyć tej historycznej przygody teraz. Hiszpański obrońca w białej koszulce sięgał pięć razy po mistrzostwo La Liga i czterokrotnie wygrywał Ligę Mistrzów. Jeśli zajrzymy głębiej dowiemy się, że Ramos ma na swoim koncie również dwa wygrane finały Pucharu Króla, cztery Superpucharu Hiszpanii, czy trzy Superpucharu Europy. Natomiast, aż cztery razy triumfował z Realem w Klubowych mistrzostwach świata.

Komentarze