Real Madryt triumfuje w El Clasico!

Zinedine Zidane
Zinedine Zidane fot. Grzegorz Wajda

El Clasico dla Realu Madryt! W rozegranym w niedzielę meczu w ramach 26. kolejki La Liga, Królewscy pokonali 2:0 Barcelonę na Santiago Bernabeu. Dzięki tej wygranej drużyna Zinedine’a Zidane’a wróciła na pierwsze miejsce w tabeli.

W pierwszy kwadransie pojedynku kibice, którzy zasiedli na trybunach nie obejrzeli klarownych sytuacji do zdobycia gola. Groźnie zrobiło się dopiero w 21. minucie i to pod bramką gospodarzy. Po świetnej zespołowej akcji i podaniu Alby z lewej strony pola karnego przed szansą stanął Griezmann, ale uderzył nad poprzeczką.

Real starał się odgryzać, gościł w polu karnym Dumy Katalonii, ale bez większego efektu. Bardziej konkretna była Barcelona, która stwarzała sobie lepsze okazje. W 34. minucie po podaniu z głębi pola na bramkę Realu ruszył Arthur, wygrał pojedynek z Kroosem i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Courtois zdołał jednak uchronił Królewskich przed stratą gola.

W 38. minucie belgijski bramkarz Realu ponownie stanął na wysokości zadania, tym razem świetnie odbijając piłkę po strzale Messiego z kilkunastu metrów. Ostatecznie pierwsza część meczu zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie zdecydowanie odważniej grać zaczął Real. W 56. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Isco, ale w bramce Barcelony świetnie interweniował Ter Stegen. Kilka minut później pomocnik Realu miał kolejną okazję, gdy po dośrodkowaniu z prawej strony boiska celnie główkował. Barcelonę tym razem na spółkę uratowali Ter Stegen i Pique.

Świetnej okazji do zdobycia gola nie wykorzystał również Benzema, który uderzył nad poprzeczką po podaniu Carvajala. Ataki podopiecznych Zinedine’a Zidane’a przyniosły efekt w 71. minucie. Z piłką w pole karne z lewej strony wpadł Vinicius Junior i próbował uderzyć w kierunku dalszego rogu. Piłka odbiła się jednak od interweniującego Pique i wylądowała w siatce przy bliższym słupku, zupełnie zaskakując Ter Stegena.

Barcelona nie potrafiła odpowiedzieć, natomiast Real w doliczonym czasie gry zdobył drugiego gola. Do siatki gości trafił tym razem Mariano Diaz, który kilka chwil wcześniej pojawił się na boisku.

Real Madryt – FC Barcelona 2:0 (0:0)

1:0 Vinicius Junior 71′
2:0 Mariano Diaz 90+2′