Real Madryt udzielił Ukrainie pomocy humanitarnej

Florentino Perez
Florentino Perez fot. PressFocus

Real Madryt za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformował, że przekazał ponad milion euro na pomoc Ukrainie za pośrednictwem swojej fundacji charytatywnej. Hiszpański klub poważnie zaangażował się we wsparcie finansowe naszych wschodnich sąsiadów.

  • Real Madryt poinformował o wsparciu finansowym Ukrainy
  • Nasi wschodni sąsiedzi od początku agresji rosyjskiej są podnieśli mnóstwo strat
  • Hiszpański klub na pomoc humanitarna Ukrainie miał przeznaczyć ponad milion euro

Real pomógł potrzebującym

Real Madryt wydal latem krocie na wzmocnienia. Jest w trakcie przebudowany stadionu. Mimo wszystko znalazł środku na pomoc potrzebującym.

Oficjalna strona internetowa klubu z La Liga przekazała, że na pomoc Ukrainie przeznaczono ponad milion euro. Środki zostały przeznaczone na zakup żywności i leków dla potrzebujących, a także koców, łóżek i innych podstawowych artykułów pierwszej potrzeby.

Real w trakcie trwającej kampanii po rozegraniu sześciu kolejek ligowych ma na swoim koncie 18 punktów. Królewscy są jednocześnie liderem La Liga, wyprzedzając o dwa oczka drugą Barcelonę. Obie ekipy zmierzą się ze sobą już 16 października w El Clasico.

Madrycki team w najbliższą niedzielę rozegra mecz siódmej kolejki ligi hiszpańskiej. Rywalem Realu będzie Osasuna. Mecz odbędzie się o godzinie 21:00. Tymczasem już w przyszłym tygodniu Królewscy w roli gospodarza zmierzą się w Lidze Mistrzów z Szachtarem Donieck. Spotkanie odbędzie się piątego października (w środę).

Czytaj więcej: Real Madryt ponownie zaufa Brahimowi Diazowi?

Komentarze