Sergio Ramos
Sergio Ramos fot. Grzegorz Wajda

Real Madryt wygrywa w Kraju Basków. Tytuł coraz bliżej

Real Madryt nie zwalnia tempa. Królewscy w niedzielne popołudnie odnieśli kolejne zwycięstwo i umocnili się na prowadzeniu w tabeli La Liga. Tym razem skromnie 1:0 pokonali na wyjeździe Athletic Bilbao.

Real Madryt przystępując do niedzielnego spotkania z Athletic Bilbao miał szansę na powiększenie do siedmiu punktów swojej przewagi nad drugą w tabeli Barceloną, która swoje spotkanie rozegra dopiero wieczorem. Królewscy zdawali sobie sprawę, że wygrywając na trudnym terenie w Kraju Basków zrobią ogromny krok w kierunku mistrzowskiego tytułu.

Faworytem do zdobycia trzech punktów byli podopiecznie Zinedine’a Zidene’a, ale Baskowie chcieli potwierdzić dobrą formę z ostatnich tygodni i sprawić niespodziankę, zdobywając przynajmniej jeden punkt.

Mecz mógł się bardzo dobrze rozpocząć dla gości z Madrytu, po tym jak w czwartej minucie groźnie z rzutu wolnego uderzał Marco Asensio. Bramkarz gospodarzy odbił piłę przed siebie, ale Królewscy nie zdołali tego wykorzystać. Athletic bardzo groźnie odpowiedział w 17. minucie, gdy celnie główkował Raul Garcia. Na posterunku był jednak Courtois.

W kolejnych minutach lepsze sytuacje stwarzali sobie goście. Do sytuacji strzeleckich dochodzili Rodrygo i Karim Benzema, ale obaj główkowali niecelnie. Ostatecznie w pierwszej połowie nie doczekaliśmy się ani jednego gola.

W drugiej połowie Baskowie bardzo dobrze bronili się przed atakami Realu, który nie miał pomysłu na zaskoczenie defensywy rywali. Gospodarze nie ustrzegli się jednak również błędów. W 72. minucie nieprzepisowo w polu karnym rywali powstrzymywany był Marcelo i prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Królewskich. Jedenastkę wykorzystał kapitan zespołu Sergio Ramos.

Gospodarze nie potrafili w żaden sposób odpowiedzieć i trzy punkty trafiły na konto pewnie zmierzającego po mistrzowski tytuł Realu Madryt.