Modrić na dłużej w Realu, szczodra oferta klubu dla Chorwata

Luka Modrić
Luka Modrić PressFocus

Real Madryt i Luka Modrić doszli do porozumienia w sprawie nowej umowy, która obowiązywać będzie przez najbliższy sezon. Mało tego, klub chce w kontrakcie zawrzeć opcję przedłużenia o kolejny rok. Celem Królewskich jest związanie Chorwata z Los Blancos do końca jego kariery, a następnie zaproponowanie mu posady w strukturach instytucji.

  • Luka Modrić podpisze umowę, która zwiąże go z Realem Madryt na kolejny sezon. Kontrakt będzie miał też opcję przedłużenia o dodatkowy rok
  • Królewscy pozostawiają pomocnikowi dowolność; chcą, by sam ocenił swoje możliwości gry na najwyższym poziomie
  • W klubie chcą, by pozostał w Madrycie do końca piłkarskiej kariery. Po jej zakończeniu otrzyma propozycję pracy w strukturach instytucji

“Modrić – na zawsze biały”

Madrycki AS donosi, że Luka Modrić doszedł już do porozumienia z Realem Madryt w sprawie najbliższego sezonu. Chorwat podpisze umowę, która zwiąże go z Królewskimi do czerwca 2023 roku. Mimo 36 lat na karku pomocnik wypracował sobie pozycję, o jakiej marzyć nie mogły nawet takie tuzy, jak Sergio Ramos. Klub zamierza bowiem zamieścić we wspomnianym kontrakcie opcję przedłużenia współpracy o kolejny rok. To zawodnik ma po zakończeniu sezonu 2022/2023 zadecydować, czy jest gotowy na kolejne dwanaście miesięcy batalii na najwyższym poziomie.

Jeśli zaś Modrić zdecyduje się odwiesić buty na kołku, dostanie możliwość dołączenia do struktur instytucji. W klubie cenią zaangażowanie Chorwata, a także fakt, iż świetnie analizuje on sytuacje zachodzące w międzynarodowej piłce nożnej. Oznacza to, że 36-latek cieszy się podobnym respektem, co Xavi i Andres Iniesta w Barcelonie. To oni decydowali, kiedy chcą odejść z Camp Nou. Pomocnik Królewskich doświadczy podobnego zaszczytu.

W bieżącym sezonie Modrić pozostaje najlepszym pomocnikiem Realu. W 39 meczach we wszystkich rozgrywkach zanotował trzy bramki i dziewięć asyst.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze