Bohater finału zostanie niebawem doceniony

Vinicius
Vinicius PressFocus

Vinicius niebawem otrzyma od Realu Madryt oficjalną propozycję przedłużenia umowy do 2028 roku. Będzie ona wiązała się ze znaczną podwyżką dla Brazylijczyka, który w zakończonym sezonie wyrósł na jedną z gwiazd Królewskich.

  • Obecny kontrakt Viniciusa obowiązuje do czerwca 2024 roku
  • Mimo tego Real Madryt chce jak najszybciej docenić gracza, który zdobył jedyną bramkę w sobotnim finale Ligi Mistrzów
  • Niebawem 21-latek ma podpisać kontrakt do 2028 roku. Znacznie wzrośnie też jego pensja. Obecnie inkasuje trzy miliony euro, a po prolongacie ma zarabiać ponad dwukrotnie więcej

Vinicius zrobił różnicę, klub chce zabezpieczyć jego przyszłość

Vinicius ma za sobą niesamowity sezon. Brazylijczyk z zawodnika, który seryjnie marnował sytuację stał się jednym z najlepszych zawodników na świecie. W minioną sobotę to właśnie 21-latek strzelił jedyną bramkę w finale Ligi Mistrzów. Łącznie jego dorobek w tych rozgrywkach zamknął się w czterech golach i siedmiu asystach w 13 meczach.

Kontrakt skrzydłowego z Realem Madryt obowiązuje do czerwca 2024 roku. Królewscy nie zamierzają jednak ryzykować. Już niebawem mają przedstawić mu propozycję przedłużenia umowy do 2028 roku. Obecnie Brazylijczyk inkasuje około trzy miliony euro rocznie. Po podpisaniu dokumentu jego pensja zwiększy się ponad dwukrotnie.

21-latek wielokrotnie okazywał swoje przywiązanie do herbu Los Blancos. Wydaje się zatem, że przedłużenie umowy przebiegnie relatywnie sprawnie.

Nie chcę się tu zatrzymać. Chcę wygrywać coraz więcej i nadal tworzyć historię Realu Madryt – powiedział sam zainteresowany.

Vinicius w tym sezonie wystąpił w 52 meczach we wszystkich rozgrywkach. Zanotował w nich 22 bramki i 20 asyst.

Czytaj więcej: Benzema i dziesięciu równie(ż) wspaniałych – drużyna sezonu La Ligi.

Komentarze