Real zatrzyma weterana. Nowy kontrakt gotowy

Luka Modrić
Luka Modrić PressFocus

W sobotę Luka Modrić po raz piąty w barwach Realu Madryt świętował wygranie Ligi Mistrzów. Jego przyszłość była jednak niepewna, bowiem jego obecny kontrakt obowiązuje tylko do 30 czerwca. Wszystko jednak wskazuje na to, że doświadczony Chorwat wkrótce złoży podpis pod nową umową. 

  • Obecna umowa Luki Modricia z Realem Madryt obowiązuje do 30 czerwca
  • Chorwat w najbliższych dniach powinien związać się z Królewskimi nowym kontraktem
  • Umowa ma zostać przedłużona o rok

Modrić zostanie w Realu

Modrić spędził w Realu Madryt dziewięć sezonów i obie strony są zainteresowane przedłużeniem współpracy. Jak informuje serwis goal.com porozumienie w tej sprawie zostało już osiągnięte i piłkarz wkrótce podpisze nowy kontrakt. Ten ma obowiązywać do końca przyszłego sezonu. Nie oznacza to jednak, że Modrić pożegna się z Królewskimi po zakończeniu latem 2023 roku, bowiem Real jest gotowy rozważyć kolejne przedłużenie umowy, jeżeli środkowy pomocnik będzie w stanie w nadchodzącym sezonie utrzymać ten sam wysoki poziom.

Chorwat już wcześniej podkreślał, że chciałby aby Real Madryt był ostatnim w jego karierze.  – Mam nadzieję, że na piłkarską emeryturę będę mógł przejść w Madrycie. Madryt to mój dom. Czuję się bardzo szczęśliwy w klubie i mieście. Moja rodzina również jest tutaj bardzo szczęśliwa, więc mam nadzieję, że będę mógł kontynuować karierę przez kolejne lata i liczę, że zakończę ją tutaj – mówił na początku tego miesiąca.

Luka Modrić do Realu Madryt trafił w sierpniu 2012 roku za 35 milionów euro z Tottenhamu Hotspur. W klubie z Santiago Benabeu rozegrał do tej pory 436 spotkań, zdobywając 31 bramek i dokładając do tego 73 asysty.

Zobacz także: Marcelo pożegnał się z kibicami Realu Madryt

Komentarze