Real Madryt zdementował doniesienia w sprawie Achrafa Hakimiego

Achraf Hakimi
Achraf Hakimi PressFocus

Real Madryt wydał oficjalny komunikat. W nim zaprzeczył doniesieniom medialnym, wedle których domagał się gwarancji finansowych ze strony Interu.

Latem ubiegłego roku Inter sprowadził Achrafa Hakimiego z Realu Madryt. Kwota transferu została ustalona na 40 milionów euro, rozłożonych na cztery raty. Pierwszą z nich włoski klub miał przelać w grudniu, ale uzgodnił z Królewskimi przełożenie jej do końca marca. Corriere dello Sport donosiło, że Real Madryt postawił ultimatum mediolańskiemu klubowi. Włosi mieli albo zapłacić wreszcie pierwszą ratę, albo zwrócić Królewskim ich zawodnika.

“W odniesieniu do informacji opublikowanych przez Corriere dello Sport o rzekomych napięciach między naszym klubem a Interem Mediolan, Real Madryt pragnie stwierdzić, że te informacje są całkowicie fałszywe.Real Madryt nigdy nie domagał się domniemanych gwarancji od Interu Mediolan, jak stwierdzono we wspomnianej publikacji. Warunki transferu zawodnika do Interu są określone w ramach zwykłych i normalnych stosunków umownych między klubami piłkarskimi. A tym bardziej z Interem Mediolan, z którym Real Madryt zawsze utrzymywał i utrzymuje doskonałe relacje ze względu na historię i przyjaźń” – głosi klubowy komunikat.

Achraf Hakimi w barwach Interu zagrał 24-krotnie, notując sześć bramek i pięć asyst. Przed sezonem zastanawiano się, czy odejście Marokańczyka z Realu Madryt jest dobrą decyzją mistrzów Hiszpanii, jako że Hakimi byłby realną alternatywą dla obu podstawowych skrajnych obrońców Królewskich: Daniego Carvajala i Ferlanda Mendy’ego.

Komentarze