Real Madryt znalazł receptę na ominięcie limitu obcokrajowców

Vincius Junior
Vincius Junior fot. PressFocus

Real Madryt znalazł rozwiązanie, aby uporać się z kłopotem z zawodnikami spoza Unii Europejskiej. Bliscy uzyskania hiszpańskiego obywatelstwa są Vincius Junior, Rodrygo oraz Eder Militao. Następni w kolejce są: Kubo i Reinier.

  • Real Madryt wkrótce załatwi sprawę dotyczącą zawodników urodzonych w karajach spoza Unii Europejskiej
  • Bliscy uzyskania hiszpańskiego paszportu są: Vinicius Junior, Eder Militao oraz Rodrygo
  • Po trzech Brazylijczykach w kolejce po hiszpański paszport są również: Kubo i Reinier

Vinicius blisko hiszpańskiego paszportu

Real Madryt w ostatnim czasie podejmował decyzje o wzmocnieniach, które stały się w pewnym sensie probemem. W szeregach Los Blancos sprawdzają się zdecydowanie tacy piłkarze jak Vinicius Junior, czy Eder Militao. Aczkolwiek duża grupa zawodników z Ameryki Południowej mocno obciąża ograniczenia związane z możliwością korzystania przez ekipę z Madrytu z piłkarzy spoza Unii Europejskiej. Taki stan rzeczy sprawia, że zawodnicy starają się o hiszpański paszport.

Zgodnie z hiszpańskim prawem każda osoba urodzona w innym kraju, która ubiega się o hiszpański paszport, musi mieszkać w Hiszpanii nieprzerwanie przez co najmniej 10 lat . Nie dotyczy to jednak osób urodzonych w którymkolwiek z krajów Ameryki Łacińskiej, Andorze, Gwinei Równikowej, Filipinach i Portugalii. Te moga się ubiegać o hiszpański paszport, jeśli spędziły dwa lata mieszkając i pracując w Hiszpanii. Trzech piłkarzy Realu Madryt już przeszło ten proces i ma swój paszport – Casemiro , Marcelo i Fede Valverde (ten ostatni otrzymał paszport w 2019 roku).

Spośród tych, którzy wciąż czekają na rozpatrzenie wniosku, Vincius jako pierwszy uzyska podwójne obywatelstwo. Jego sprawa trwa jednak dłużej niż oczekiwano z powodu zakłóceń i opóźnień spowodowanych pandemią koronawirusa. Zawodnik rozpoczął proces w lipcu 2020 roku, mając nadzieję, że przyjęcie i zatwierdzenie wszystkich dokumentów zajmie około roku. Niemniej biurokracja spowalnia sprawy. Zarówno klub, jak i zawodnik zachowują cierpliwość i mają nadzieję, że sprawa zostanie rozwiązana tak szybko, jak to możliwe, ale obie strony nie mogą zrozumieć, dlaczego część administracyjna trwa tak długo, skoro spełnione zostały wszystkie wymagania. Są jednak pewne, że sprawa zostanie rozwiązana do końca tego sezonu.

Czytaj więcej: Wielkie nazwiska na wylocie z Realu Madryt

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze