Real musiałby zapłacić Man Utd za Mourinho?

Jose Mournho
Jose Mournho fot. Grzegorz Wajda

Coraz częściej słychać głosy, że prezydent Realu Madryt w osobie Fiorentino Pereza wyraża zainteresowanie ponowną współpracą z Jose Mourinho. Tymczasem dziennikarze The Sun sugerują, że jeśli klub z Hiszpanii będzie chciał zatrudnić Portugalczyka, to będzie musiał zapłacić 10 mln funtów Man Utd.

Czytaj dalej…

Sternik Królewskich w związku z marną postawą podopiecznych Santiago Solariego na początku 2019 roku myśli o roszadzie na stanowisku szkoleniowca. Jeśli wierzyć medialnym doniesieniom to pod tym względem najwyżej stoją akcje “The Special One”.

Trzeba jednak zaznaczyć, że jeśli Real chciałby zatrudnić ponownie Mourinho, musiałby się liczyć nie tylko z zaproponowaniem odpowiednio wysokich apanaży Portugalczykowi, ale też z uiszczeniem pewne niemałej sumy na rzecz Czerwonych Diabłów.

Powyższy stan rzeczy jest uwarunkowany warunkami rozwiązania kontraktu przez Mourinho z Man Utd, które zakłada, że jeśli portugalski trener będzie chciał podjąć pracę w ciągu najbliższych 12 miesięcy w innym angielskim klubie, będącym rywalem Czerwonych Diabłów, to władze takiej ekipy będą musiały zapłacić 15 mln funtów wicemistrzom Anglii.

Jeśli jednak Mourinho zostanie zatrudniony przez klub z innego kraju, to wówczas na konto Man Utd będzie musiała zostać przelana suma 10 mln funtów.

Dodajmy jednak, że portugalski trener nie ma potrzeby, aby pilnie szukać nowej pracy, bo po rozstaniu z klubem z Old Trafford otrzymał 15 mln funtów z tytułu odprawy za wcześniejsze zerwanie umowy, o czym informował Daily Mail.

Komentarze