Karim Benzema
Karim Benzema fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

Real pewnie wygrywa w Barcelonie

W ostatnim niedzielnym spotkaniu 22. kolejki La Liga, Real Madryt pewnie 4:2 pokonał na wyjeździe Espanyol Barcelona. To dwunasta ligowa wygrana Królewskich w obecnym sezonie.

Real w niedzielnym spotkaniu od początku ruszył do ataku. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bowiem Królewscy wyszli na prowadzenie już w piątej minucie meczu. Do siatki Espanyolu trafił Karim Benzema, który dobił obronione przez bramkarza uderzenie jednego ze swoich kolegów.

W 16. minucie podopieczni Santiago Solariego prowadzili już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Sergio Ramos, który świetnym uderzeniem głową wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Luki Modricia z prawego skrzydła.

Dziesięć minut później Espanyol zdobył kontaktowego gola. Courtois mocnym uderzeniem z prawej strony pola karnego pokonał Leo Baptistao. Real tuż przed przerwą odpowiedział trzecim trafieniem. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Benzema, który tym razem pokonał golkipera gospodarzy płaskim strzałem przy dalszym słupku.

W 67. minucie Real zdobył czwartego gola. Tym razem do siatki uderzeniem z około ośmiu metrów trafił Gareth Bale. Sześć minut później Real doznał osłabienia, bowiem czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na czystą pozycję rywalu ukarany został Raphael Varane.

W 83. minucie grający w liczebnej przewadze Espanyol zdobył drugiego gola. W pole karne piłkę zagrał Marc Roca, a Roberto Rosales po jej przyjęciu, potężnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Courtois. Było to jednak wszystko na co było stać gospodarzy w tym spotkaniu.

Espanyol Barcelona – Real Madryt 2:4 (1:3)

0:1 Benzema 5′